Çözüldü Bilgisayarı her başlattığımda CMD açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesCemil

Centipat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Bilgisayarı her başladığımda CMD açılıyor ve görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyor bilgisayara daha yeni format attım virüs olma ihtimali çok düşük ama belki yine de vardır diye ve bunun olma sebebini öğrenmek için size sormak istedim.

Çözüm
Hocam merhaba dediğinizi yaptım ve bir de Malwarebytes ile tarama yaptım 4 tehdit buldu karantinaya aldım benim anlamadığım daha yeni format attım ve güvenilir sitelerden yükleme yaptım yine de tehdit bulundu ne ara geldi bu tehditler anlamadım. Doğrusu şimdi CMD açılmıyor bilgisayarda virüs kalıntısı kalmış mıdır artık format atmama gerek yok değil mi?

Sorun virüs değildi ama tarama yapmanız iyi olmuş. Sorun CMD ekraninin başlangıç ta etkin olmasıydı. Tehdit konusuna gelirsek malware tarzı şeyler bir siteyi ziyaret sırasında bile bulaşabilir. Reklam vs. Engelleyici de kullanınız. Kolay gelsin.
Bilgisayarı her başladığımda CMD açılıyor ve görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyor bilgisayara daha yeni format attım virüs olma ihtimali çok düşük ama belki yine de vardır diye ve bunun olma sebebini öğrenmek için size sormak istedim.

Ben de aynısını olmuştu Kaspersky ile flash bellegi tarattım bilgisayarı falan virüs buldu her şeyi temizledim sıfırdan yazdırip attım açılırken CMD gözükmüyor.

Hocam şimdi biraz araştırdım eğer görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyorsa bu durum normalmiş sanırım virüs yok bilgisayarda daha yeni format attım yeniden format atmak hiç içimden gelmiyor format atınca Revo Uninstaller indirdim ondanda virüs bulaşacağını sanmıyorum tek sorun flash diskim bilgisayara hep bağlı ve eskiden Windows Defender kapalı kullanıyordum oradan ISO dosyasına virüs bulaşmıs olabilir.

Hocam şimdi biraz araştırdım eğer görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyorsa bu durum normalmiş sanırım virüs yok bilgisayarda daha yeni format attım yeniden format atmak hiç içimden gelmiyor format atınca Revo Uninstaller indirdim ondanda virüs bulaşacağını sanmıyorum tek sorun flash diskim bilgisayara hep bağlı ve eskiden Windows Defender kapalı kullanıyordum oradan ISO dosyasına virüs bulaşmıs olabilir.

Flash bellekte virüs olabilir dedigim gibi Kaspersky indirip flash belleği bicimlendirin sonra flashi taratin sonra tam tarama yapın flash bellek taşınabilir virüs musallat.exe gibi.

Hocam şimdi biraz araştırdım eğer görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyorsa bu durum normalmiş
Başlangıç uygulamalarını kontrol ediniz ve komut sistemi başlangıçta etkinse normal.

Dosya Ekleri

• IMG_20230321_184426.jpg
    IMG_20230321_184426.jpg
    175,9 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı