Bilgisayarı kamerası ve mikrofonu çalışmıyor

Merhabalar birkaç gün önce laptobuma format attırdım çünkü bilgisayar çökmüştü. Geldikten sonra fark ettim ki laptobumun kamerası da mikrofonu da çalışmıyor! Kamerayı açmaya çalıştığım zaman "kameranızı bulamadık." Hatası alıyorum. Ayrıca dışarıdan taktığım aygıtların driverlerını da kabul etmedi(a4 tech markalı kamerayı denedim.).Keza mikrofon da sorunlu. Ayarlardan "mikrofon kurulumu" na tıkladığım zaman oradaki bütün seçenekleri inaktif halde görüyorum. Son olarak formattan önce Bluetooth'lu kulaklığımı gayet güzel kullanabiliyordum fakat formattan sonra onu da kullanamamaya başladım. Bluetooth aygıtı görüyor ve bağlanıyor fakat ses gelmiyor. PC Bluetooth'um 4.0 ama kulaklığım 5.0 acaba bununla bir ilgisi olabilir mi? Windows Update'ten gelen güncellemeleri bilgisayarımı yavaşlattığı için yapmıyorum bununla bir alakası olabilir mi? Görenlerin acil cevaplamasını rica ediyorum.

Format attırdım diyorsunuz eğer şuan hali hazırda orijinal bir windows var ise sıfırlama yapın. Ama sıfırlama işlemi saatler saatler saatler sürebilir.

Format attırdım diyorsunuz eğer şuan hali hazırda orijinal bir windows var ise sıfırlama yapın. Ama sıfırlama işlemi saatler saatler saatler sürebilir.
Maalesef elimde orjinal bir windows yok o yüzden format atamıyorum.Formattan önce bluetoothlu kulaklığım PC y gayet güzel bağlanıyordu ve kullanabiliyordum ama şu an bluetooth kulaklığı görüyor ve bağlanıyor fakat ses vermiyor ve ses aygıtları kısmına girdiğimde bağlantı kesildi hatası veriyor lütfen buna bir çözüm bulabilir misiniz PC deki bluetooth 4.0 kulaklık 5.0 ondan olabilir mi acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı