Çözüldü Bilgisayarı kapanınca anakart ve ekran kartı ışıkları yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

197823

Kilopat
Arkadaşlar yeni almış olduğum bilgisayarda böyle bir şey oluyor, bunun haricinde oyunlarda veya diğer işlerde hiçbir sorunum yok. İşlemci, ekran kartı kullanımı ve sıcaklıkları da güzel fakat bilgisayarı kapattığım zaman her şey kapanıyor. ( Monitör, klavye, fare, işlemci fanı, kasanın fanları ) Sadece ekran kartının üzerinde küçük beyaz bir ışık var o yanıyor bir de anakartın o tarafta turuncu bir ışık yanıyor, ben PSU düğmesini kapattıktan 20-30 saniye sonra sönüyor iki ışıkta düğmeyi kapattığımda elektrik olmamasına rağmen hala yanıyor 20-30 saniye. Yeni aldım bilgisayarı bir sorun mu var? Ya da sorun olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Ekran kartı: ASUS GeForce GTX1660 Ti ROG STRIX
  • Anakart: ASUS Prime B365M-A
  • Kasa: Corsair Spec-Delta 550W +80

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece ekran kartının üzerinde küçük beyaz bir ışık var o yanıyor bir de anakartın o tarafta turuncu bir ışık yanıyor.
Ekran kartındaki, güç alındığına dair bir gösterge. Anakart için de BIOS'ta Advanced menüsüne girin, Onboard LED diye bir ayar görüyorsanız onu Disable yapıp BIOS'u kaydedin ve çıkın.
PSU düğmesini kapattıktan 20-30 saniye sonra sönüyor iki ışıkta düğmeyi kapattığımda elektrik olmamasına rağmen hala yanıyor 20-30 saniye. Yeni aldım bilgisayarı bir sorun mu var?
Bu bir sorun değil. Kondansatörler üzerinde kalan enerji tükenene kadar LED'ler yanar.
Sadece ekran kartının üzerinde küçük beyaz bir ışık var o yanıyor bir de anakartın o tarafta turuncu bir ışık yanıyor.
Ekran kartındaki, güç alındığına dair bir gösterge. Anakart için de BIOS'ta Advanced menüsüne girin, Onboard LED diye bir ayar görüyorsanız onu Disable yapıp BIOS'u kaydedin ve çıkın.
PSU düğmesini kapattıktan 20-30 saniye sonra sönüyor iki ışıkta düğmeyi kapattığımda elektrik olmamasına rağmen hala yanıyor 20-30 saniye. Yeni aldım bilgisayarı bir sorun mu var?
Bu bir sorun değil. Kondansatörler üzerinde kalan enerji tükenene kadar LED'ler yanar.

Çözüm
Yardımınız için çok teşekkürler konuyu evden çıkmadan önce açtım tam giderken dikkatimi bir şey çekti ışık anakarttan mı yoksa güç kaynağından mı geliyor onu anlayamadım, acelem vardı çıktım akşam gidince bakacağım yan tarafı açıp iyice anlamak için. PSU’dan geliyorsa bir sorun var mıdır sizce? Ve BIOS ayarına daha önce hiç girmedim girmek istemiyorum açıkçası böyle kullanmamda bir sorun olur mu?

Anakarttandır muhtemelen.
BIOS ayarına daha önce hiç girmedim girmek istemiyorum açıkçası böyle kullanmamda bir sorun olur mu?
Farklı şeyleri kurcalamadığınız sürece sorun yok.

Son bir şey sorucam kusura bakmayın çok soru soruyorum ama hiç bir ayara dokunmadan normal yine bilgisayarı kapatınca herşey kapandıktan sonra( Monitör, klavye, fare, işlemci fanı, kasanın fanları vs. ) yani sadece ekran kartının o küçük beyaz ışığı ile diğer anakartın yada psu emin değilim ışığı kaldıktan sonra fişi çeksem hiç bir şey olmaz değil mi ? Normalde böyle yapıyorum fişi çektikten 20 saniye falan sonra onların ışığı da kapanıyor dediğiniz gibi enerji tükenene kadar ışıkları yanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı