Bilgisayarı kapatmamak zararlı mı?

Raxana

Hectopat
Yer
Kıbrıs
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bilgisayarımı yeri geliyor günlerce yeri geliyor haftalarca belirli sebeplerden dolayı açık tutmak zorunda kalıyorum. Bu sistemime bir zarar verir mi?

Donanımına göre değişkenlik gösterir aslında. Günde ortalama 10 saat açık kalan 600W PSU'ya sahip bir bilgisayarın elektrik faturasına 90 lira civarında etki ettiğini ve zamlarla bunun artacağını düşünüyorum.
600W PSU≠600W/H tüketim.

Bilgisayarınızın LED ömrü batarya ömrü çok önemli. Ayrıca ekran kartını yakabilirsiniz ama böyle 1 hafta gözlem yapın. Bilgisayarın sıcaklığı değişmezse olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarlar çalışmak için tasarlanıyor, bir şey olmaz. Devamlı işlemci veya ekran kartını %100'de kullanan bir durum varsa ve sıcaklık değerleri de yüksekse eskitir, düzgün kullanıldığında o durumda da bir şey olmaz.

@HavucluDavsan daha iyi somut bir fikriniz varsa kahkahadan önce onu açıklamayı deneyin. Amacınız alay değilse de yanlış anlaşılabiliyor bu tür konularda.

Hayır hocam arkadaşlar yanlış anlamışlar ben alay anlamında gülmedim :( her yerde yanlış anlaşılıyorum.
Böyle bir bilgiyi bilemediklerine gülmüştüm.

Geri
Yukarı