Bilgisayarı kapattıktan sonra açılmıyor

GökhanKABİL

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 4 5 ay önce bir sistem topladım toplarken bir yakınım kullanılmamış güç kaynagı verdi bana. Everest BX 700 PSU, geçen gün GTA 5'e girdigimde bilgisayar kapanmaya başladı. GPU CPU her şeyi inceledim bir sorun göremedim. Şimdi de bilgisayarı kapattım açarken kasadan bir şeye baktım geri açılmıyor. Ekran kartı kablosunu çıkartıyorum "no cable" diyor takıyorum "no signal" diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağından ekran kartına güç gidiyormu veya anakarta? Her hangi bir led veya lamba ışıklandırması var mı?
Var tabi ekran kartı ışıkları yanıyor geçenlerde oyundayken kapandı açamadım ekran kartını cıkarıp taktım öyle açtım şimdi cıkarıp takıyorum acılmıyor bilgisayarı kapattım dün gece uyurken güc kaynagından ses geliyor top şişirme sesi gibi sanki hava boşalıyo içinden

Muhtemelen anakarttaki ekran kartını taktığın stotta yada ekran kartında oksitlenme var.
Önce monitörü anakartaki onboard ekran kısmına takarak , monitöre normal görüntü geliyormu ona bakalım . Kablo ve monitörlerin sağlam olduğundan emin olalım. Mümkünse Ekran kartını diğer slota takıp bakalım. Ekran kartının altındaki sarı renkli yerleri silgi ile silelim öyle takalım

Muhtemelen anakarttaki ekran kartını taktığın stotta yada ekran kartında oksitlenme var.
Önce monitörü anakartaki onboard ekran kısmına takarak , monitöre normal görüntü geliyormu ona bakalım . Kablo ve monitörlerin sağlam olduğundan emin olalım. Mümkünse Ekran kartını diğer slota takıp bakalım. Ekran kartının altındaki sarı renkli yerleri silgi ile silelim öyle takalım
Dün gece açılmıyodu bu sabah hiçbişey yapmadan tuşa bastım açıldı sorun nerde bi türlü anlayamadım :)

Geri
Yukarı