Çözüldü Bilgisayarı kapttıktan sonra USB'ye güç gitmesi nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımı kapttıktan sonra klavyenin ve hoparlörün ışığı yanıyor, biliyorum bir zararı yok ama sinirimi bozuyor.

BIOS'tan veya başka bir yerden kapatmanın yolu var mı?

Bilgisayarı her kapattığımda güç kaynağının da şalterini kapatıyorum, bunun bir zararı var mı?

Çözüm
BIOS'dan ErP Ready ayarı hangi konumdaysa tam tersine çevir, açıksa kapat kapatsa aç yani.

Güç kaynağının şalterini kapatmak sadece tuşun ömrü ile alakalıdır, bir zararı yoktur; ben de her PC'yi kapattığımda şalteri kapatıyorum. Olabilecek bir elektrik vakasından korunmuş oluyorum.
Bilgisayarımı kapttıktan sonra klavyenin ve hoparlörün ışığı yanıyor, biliyorum bir zararı yok ama sinirimi bozuyor.

Bilgisayarı her kapattığımda güç kaynağının da şalterini kapatıyorum, bunun bir zararı var mı?
Hocam, sonuç nedir?
Bilgisayarında hızlı başlatma açık olabilir. Güç seçeneklerine girin, güç düğmelerinin yapacaklarını seçin seçeneğini tıklayın. Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'ı tıklatın ve oradan hızlı başlatma seçiliyse onu kaldırın kaydedin.
Sorun bi ihtimal düzelicekdir.

BIOS'dan ErP Ready ayarı hangi konumdaysa tam tersine çevir, açıksa kapat kapatsa aç yani.

Güç kaynağının şalterini kapatmak sadece tuşun ömrü ile alakalıdır, bir zararı yoktur; ben de her PC'yi kapattığımda şalteri kapatıyorum. Olabilecek bir elektrik vakasından korunmuş oluyorum.

Hocam, sonuç nedir?

Son düzenleme:
Çözüm

Hocam, sonuç nedir?
Sorunum çözüldü teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı