Bilgisayarı Max hıza nasıl çıkarırım?

Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi şimdi.
2 GB RAM.
Intel coleron CPU530 2.4 GHz.
Ekran kartı yok işlemciden alıyor.
D ve C diskindeki saklama alanını D kısmını Full RAM olarak atadım (sanal RAM) bilgisayarım sağ tık özelliklerden performans kısmını fulledim. PC'yi temizleyip termal macununu yeniledim. Sizce başka ne yapabilirim ya da hız katmak için kullana bileceğim bir program var mı?

KadirhanCoach

Picopat
Yer
İstanbul
Bu bilgisayara aslında çok bir şeyde denemek doğru değil. Tek yapman gereken rahat bir işletim sistemi ile gittiği yere kadar devam etmek..

keremkarakaya

Hectopat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi şimdi.
2 GB RAM.
Intel coleron CPU530 2.4 GHz.
Ekran kartı yok işlemciden alıyor.
D ve C diskindeki saklama alanını D kısmını Full RAM olarak atadım (sanal RAM) bilgisayarım sağ tık özelliklerden performans kısmını fulledim. PC'yi temizleyip termal macununu yeniledim. Sizce başka ne yapabilirim ya da hız katmak için kullana bileceğim bir program var mı?

Para harcamadan bu özelliklerle arttırılan performansın etkisini hissetmeyeceksin.
Kullandığın işletim sistemini falan değiştirebilirsin.

Itechin.g

Hectopat
Gündelik kullanılabilecek bir bilgisayar değil zaten SSD takılıyorsa SATA varsa yani SSD takabilirsin. O tarz bilgisayarları artık retro PC olarak topluyorlar.

keremkarakaya

Hectopat
Yer
Istanbul
Hocam zaten eve gelen gelirim belli malum pandemide var hiç durumum yok yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

Haklısınız ama yapacak çok bir şey yok. İşletim sisteminizi düşürebilirsiniz. Anladığım kadarıyla Windows 10 kullanıyorsunuz, Windows 8.1 daha performanslı olacaktır.

Yukarı