Bilgisayarı monte ettikten sonra ne yapılmalı?

Nediyorsun

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk defa bilgisayar topluyorum. O yüzden ne yapmam gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değilim. Bilgisayar birleşenlerini aldın ve 1 hafta içerisinde elime ulaşacak montajını yaptıktan (tabii yapabilirsem) sonra bilgisayarı çalıştırdığımda ne yapmam gerek? Neleri kontrol edeyim? Parça güncellemeleri falan varmış bir şeyler indiriliyormuş. Sürüm güncellemesi mi? Onu nereden yapacağım? Tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim 1 ay içerisinde parçaların isimlerini ne işe yaradıklarını öğrendim. Montajınıda öğrenirim ama sonrası hakkında bilgim yok. Yardımınıza ihtiyacım var...

Eğer bilmiyorsan bir bilene monte ettir eğer sen yapacaksan işletim sistemi kurmalısın ve sonrasında driverleri yüklemelisin.

Yav niye bile monte ettirip 50-100 lira versin ki? Bir ton video var baka baka yapar. Zaten her bileşenin slotu belli RAM'i gidip işlemci slotuna takacak hali yok. Klavuzları okuyarak, burada insanlara danışarak, video izleyerek kurabilir.

Eğer bilmiyorsan bir bilene monte ettir eğer sen yapacaksan işletim sistemi kurmalısın ve sonrasında driverleri yüklemelisin
Montajını öğrenirim elinde usb var zaten şuan 2009-2010 dan kalma leptopla yazıyorum leptoptan usb atıp bilgisayara kurarım (Diye tahmin ediyorum)
BIOS güncellemesi yap. Windows kur. Ekran kartı sürücülerini ve chipset güncellemelerini yap. Memtest86 ve OCCT testi yap. SSD'ye sağlık test yap. Sonra da bilgisayarın tadını çıkar.
Neyi test yapıyorum ? Ne testi yapıyorum ? Çıkan sonucun iyi ya da kötü olduğunu nerden anlıcam ?

Format işini halledersiniz diye düşünüyorum montajı ise sizin tercihinize kalmış onun haricinde driver kurmak için üreticilerin sitesine girerek son çıkan driveri kurmalısınız hayırlı olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı