Bilgisayarı sadece gamepad ile kullanmak

İstediğin şey mümkün Steam üzerine kontrolcüyü Windows için kullanmak ayarlarsan gamepadi mouse olarak kullanabiliyor hatta ekranda sanal klavye açıp klavye görevini gördürebiliyorsun.
Steam seçeneklerinden kontrolcü sekmesine git ardından genel kontrolcü ayarlarına tıkla Steam big picture modunda bir ekran açacak ve oradan Xbox Configuration Support'a tik koy.
Ardından yine seçenekler kısmındaki kontrolcü sekmesinden masaüstü seçenekleri gibi bir isme sahip olan sekmeye tıkla yeniden big picture modunda bir pencere açılacak ve bu ekranda da kontrolcüye görev atayabileceksin.
Not: Kullandığım her şeyi İngilizce kullanıyorum dolayısıyla Steam'de İngilizce. Söylediğim isimler türkçeye farklı şekilde çevrilmiş olabilir anlamadığın bir yer olursa söylemen yeterli.

Hocam peki arayüz değişiyor mu? Hani mouse imlecini analog ile kontrol etmek istemiyorum da. Şimdiden teşekkür ederim.

Eğer DualShock 4 kullanıyorsan DS4Windows programında touchpadi mouse olarak ayarlama kısmı vardı.

Maalesef hocam Monster Pusat gamepad var. Xinput destekli.

Hocam peki arayüz değişiyor mu? Hani mouse imlecini analog ile kontrol etmek istemiyorum da. Şimdiden teşekkür ederim.

Maalesef hocam Monster Pusat gamepad var. Xinput destekli.
Windows tasarımını baştan aşağı değiştirecek birşeyden bahsediyorsun Windows o kadar özelleştirmeye uygun bir ortam değil maalesef.

Arkadaşlar sorum başlıkta belirttiğim gibi. Böyle bir yazılım var mı? Klavye, mouse değil de bilgisayarı başlattığımda bile gamepad ile kontrol etmek istiyorum, bir nevi bilgisayarı konsola çevirmek istiyorum diyebilirim. Acaba böyle bir yazılım var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

JoyToKey Kullanabilirsin hem klavye hem mouse olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı