Bilgisayarı sürekli arka PSU düğmesinden kapatmak zararlı mıdır?

• Konuyu başlatan FaLSe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Öncelikle şunu söyleyeyim James Donkey 711 kulaklığım var. USB ile bağlı bilgisayara. Bilenler bilir bu kulaklığın ışığı bilgisayarı kapatsanız dahi sönmüyor. Kapatma tuşu vs. deseniz zaten yok. Şimdi ben bilgisayarı normal masaüstünden bilgisayarı kapat seçeneğinden kapatıyorum. Tamamen kapanmasını bekliyorum. Kapandıktan sonra da arkada ki PSU güç düğmesinden (I/0) kapatıyorum. Sizce bunun herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.

Arkadaşlar selam. Öncelikle şunu söyleyeyim James Donkey 711 kulaklığım var. USB ile bağlı bilgisayara. Bilenler bilir bu kulaklığın ışığı bilgisayarı kapatsanız dahi sönmüyor. Kapatma tuşu vs. deseniz zaten yok. Şimdi ben bilgisayarı normal masaüstünden bilgisayarı kapat seçeneğinden kapatıyorum. Tamamen kapanmasını bekliyorum. Kapandıktan sonra da arkada ki PSU güç düğmesinden (I/0) kapatıyorum. Sizce bunun herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.
Böyle yapacağına Bios ayarlarından erp modunu aç, sorunun çözülür.

Zaten ben hep öyle yapıyorum. Bir çok defa elektrik gidip gelirse sıkıntı çıkabilir. Birde akım olmasın diye hep kapatıyorum bilgisayarı kapattıktan sonra hep 0a alıyorum o düğmeyi yani. Bu zararlı değil daha da sağlıklı.

Kulaklık değil de hoparlörüm var aynı şekilde bilgisayarı kapatsam bile RGBleri yanmaya devam ediyor, arka güç düğmesinden kapatıyorum 10 saniye sonra gidiyor ışıkları. Problem yaşamadım.

O nedir hocam? Biraz daha açıklar mısınız nerede ve ne işe yarıyor?

1.png

BIOS ayarlarında Power sekmesinde ErP var, enabled yaptığında PC kapandıktan sonra bağlantı noktalarına güç vermeye devam etmiyor. Böylece kulaklığın LED'leri yakacak gücü alamayacak.

Eki Görüntüle 900682

BIOS ayarlarında Power sekmesinde ErP var, enabled yaptığında PC kapandıktan sonra bağlantı noktalarına güç vermeye devam etmiyor. Böylece kulaklığın LED'leri yakacak gücü alamayacak.
Hocam aynı kulaklık bende de var ve bende bu ayar yok, ne yapabilirim? Anakart GA-P43-ES3G.

Yeni konular

Geri
Yukarı