Bilgisayarı taşırken düşürmek

Ninj4hakan

Centipat
Daha fazla  
Eşya taşırken masanın yanında duran kasayı unutmuşum. Masayı çekince kasada yan düştü, kasayı düzelttim sonra korkuyla güç düğmesine bastım ekrana ilk seferinde görüntü gelmedi. Fişleri falan hafifce oynattım. Sonra tekrar açtım ve normal bir şekilde açıldı, şu anda görünürde hiçbir sıkıntı yok gibi sağlam bir şekilde çalışıyor ama beni korkutan ilk seferinde açılmaması oldu ve içimde ufacık bir panik havası yarattı ve bu hava hala devam ediyor. Acaba neden açılmamıştır veya yarın sabah uyandığımda bir sorunla karşılaşır mıyım? Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı?

Kabloları yerinden hafifçe çıkmıştır. Siz söylediniz zaten kabloları oynatınca düzeldi diye. Eğer emin olmak isterseniz birkaç gün gözlemlemenizi öneririm.

Daha önce birkaç sultanpapağının yumurtadan çıkış ve erişkinliğe geçiş süresini gözlem altına almıştım, onun gibi bir gözlemden mi bahsediyoruz?
Düşme esnasında zarar görmeye en müsait parça ekran kartı. Ekran kartını kontrol edebilirsiniz.

Hiçbir sıkıntı görünmüyor tak çıkar yapmadım, şimdilik sıkıntı yok gibi.

Eşya taşırken masanın yanında duran kasayı unutmuşum. Masayı çekince kasada yan düştü, kasayı düzelttim sonra korkuyla güç düğmesine bastım ekrana ilk seferinde görüntü gelmedi. Fişleri falan hafifce oynattım. Sonra tekrar açtım ve normal bir şekilde açıldı, şu anda görünürde hiçbir sıkıntı yok gibi sağlam bir şekilde çalışıyor ama beni korkutan ilk seferinde açılmaması oldu ve içimde ufacık bir panik havası yarattı ve bu hava hala devam ediyor. Acaba neden açılmamıştır veya yarın sabah uyandığımda bir sorunla karşılaşır mıyım? Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı?

Bilgisyarınızda mekanik disk var mı var ise HDD Tune ile test yapmakta fayda var.

Fişleri hafifçe oynattım demişsiniz. Bağlantı kabloları oynamış olabilir fark etmeden sorunu çözmüşsünüz.

Daha önce birkaç yerde böyle sorunlarla karşılaşan insanları görmüştüm bahsi geçen konu başlarına geliyor ve bende gerçekleşen gibi bir olay yaşanıyor yani hiçbir sıkıntıları yok, sabah uyandıklarında ise kasa ya çalışmıyor ya da ekrana görüntü aktarılamıyor demek istediğim bu yani başıma böyle bir olay gelmez değil mi?

Hocam neymiş sizin laptop. Ben 2 metreden düşürdüm 2011 model Pavilion g6'yı taş gibi hala çalışıyor. Kablolar oynamış olabilir yerinden bir bakın isterseniz.

Bilgisyarınızda mekanik disk var mı var ise HDD Tune ile test yapmakta fayda var.

SSD ve HDD var sadece HDD Tune yapmamı mı öneriyorsunuz?
Hocam neymiş sizin laptop. Ben 2 metreden düşürdüm 2011 model Pavilion g6'yı taş gibi hala çalışıyor. Kablolar oynamış olabilir yerinden bir bakın isterseniz.

Hocam laptop değil masaüstü, başlık bulamadığım için konuyu onaylama sürecinde modlardan başlık bulmalarını istedim lakin bu başlığı bulmuş onaylayan kişi, cidden çok garip.

Geri
Yukarı