Bilgisayarı taşırken düşürmek

Ninj4hakan

Centipat
Daha fazla  
Eşya taşırken masanın yanında duran kasayı unutmuşum. Masayı çekince kasada yan düştü, kasayı düzelttim sonra korkuyla güç düğmesine bastım ekrana ilk seferinde görüntü gelmedi. Fişleri falan hafifce oynattım. Sonra tekrar açtım ve normal bir şekilde açıldı, şu anda görünürde hiçbir sıkıntı yok gibi sağlam bir şekilde çalışıyor ama beni korkutan ilk seferinde açılmaması oldu ve içimde ufacık bir panik havası yarattı ve bu hava hala devam ediyor. Acaba neden açılmamıştır veya yarın sabah uyandığımda bir sorunla karşılaşır mıyım? Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı?

Eşya taşırken masanın yanında duran kasayı unutmuşum. Masayı çekince kasada yan düştü, kasayı düzelttim sonra korkuyla güç düğmesine bastım ekrana ilk seferinde görüntü gelmedi. Fişleri falan hafifce oynattım. Sonra tekrar açtım ve normal bir şekilde açıldı, şu anda görünürde hiçbir sıkıntı yok gibi sağlam bir şekilde çalışıyor ama beni korkutan ilk seferinde açılmaması oldu ve içimde ufacık bir panik havası yarattı ve bu hava hala devam ediyor. Acaba neden açılmamıştır veya yarın sabah uyandığımda bir sorunla karşılaşır mıyım? Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı?
Yani ben kasamı temizlerken balkondan düşürdüm. Bazı arkadaşlara pek inandırıcı gelmez ama hiç bir şey olmadı. Hala kullanıyorum o bilgisayarı. Sende aynı durum olmayabilir. Birkaç gün gözlemle. Sorun çıkarsa içerisindeki parçalara bak. Sorun olduğunda tak çıkar yapabilirsen tak çıkar yap. aklıma sadece bunlar geliyor.

Yani ben kasamı temizlerken balkondan düşürdüm. Bazı arkadaşlara pek inandırıcı gelmez ama hiçbir şey olmadı. Hala kullanıyorum o bilgisayarı. Sende aynı durum olmayabilir. Birkaç gün gözlemle. Sorun çıkarsa içerisindeki parçalara bak. Sorun olduğunda tak çıkar yapabilirsen tak çıkar yap. Aklıma sadece bunlar geliyor.

Geçmiş olsun hocam.
HDD Tune ile test yapıp bizimle paylaşın ve ekran kartı ile işlemciyi yük altında teste sokun onun dışında yapılabilecek bir şey yok gibi.

Kanka bundan emin miyiz? Yani bu adımlara gerek var mı?

Geçti zaten. Taş gibi çalışıyor hala. Ama sana geçmiş olsun asıl. Bir sorun olursa yazarsın zaten.

Yazarım hocam biraz.

Evet şu anda yapılabilecekler bunlar bilgisayarında mekanik disk var mı diye sordum var dedin bilgisayarı düşündüğünde bozulabilecek parçalardan ılk'i HDD'dir sonra ise ekran kartı gelir.

Çok zahmetli bir işlem gibi geliyor daha önce hiç Tune veya işlemci, ekran kartı sınama işlerine girmedim, bir şeylere zarar verebilirim diye korktuğumdan.
Yazarım hocam biraz.

Çok zahmetli bir işlem gibi geliyor daha önce hiç Tune veya işlemci, ekran kartı sınama işlerine girmedim, bir şeylere zarar verebilirim diye korktuğumdan.

O yüzden bunlara gerek var mı diye sordum.

Yazarım hocam biraz.

O yüzden bunlara gerek var mı diye sordum.

Bence test yapmalısınız ve bir zarar geleceğini sanmıyorum zarar gelmeden önce bilgisayar kendini koruma altına alır soğumak için kendini kapatır zaten sıcaklıkları kontrol edebiliyorsunuz işlemci 85'i ekran kartı ise 75-80 dereceyi geçmemek suretiyle test yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı