Rehber Bilgisayarı telefondan kontrol etme

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, klavyem bozulduğu için benim de şu an kullandığım bir uygulamayı sizinle paylaşmak istedim.

1- Öncelikle aşağıdaki siteden Remote Mouse uygulamasını bilgisayarınıza kurun.

2- Daha sonra uygulamamızı telefonumuza kurmamız gerek.
remote mousr.png

3- Uygulamaları kurduk şimdi ise yapmamız gereken bilgisayarı ve telefonu aynı internete bağlamak.

4- Aynı internete bağladıktan sonra uygulamamızı bilgisayarımızda yönetici olarak çalıştırmamız lazım.
resim_2021-02-04_151557.png

Çalıştırdığınız zaman altta böyle bir bildirim olması lazım.

5- Şimdi ise uygulamamızı telefonumuzda da açalım.
resim_2021-02-04_152057.png

Açtığımızda böyle bir ekran gelecek. Buradan işaretlediğim yere tıklayın.

Buraya kadar her şeyi doğru yaptıysanız uygulamamızı nasıl kullanacağımıza geçelim.

resim_2021-02-04_152542.png

Kırmızı: Sol tık.
Mavi: Sağ tık.
Siyah: Orta tuş.

resim_2021-02-04_152759.png

Kırmızı: Klavye.
Mavi: Ayarlar.
Siyah: Bunları kullanmanız için premium almanız gerek.

resim_2021-02-04_152917.png

Bu kısımla da imleci kontrol edebilirsiniz.

Evet, rehber bu kadardı. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bende Google remote desktop kullanıyorum. Aynı ağda iken alet çok hızlı tepki veriyor. Özel bir gelistirmemi var bilmiyorum ama oldukça başarılı geliyor bana; tavsiye ederim.

Teşekkürler belki hızlıdır ama klavyede yok. Ben TeamViewer kullanıyorum ara sıra sinir etse de kontrol için çok iyi. Oyun oynamadıktan sonra iş görüyor 😀

Güzel rehber ama TeamViewer varken bilmiyorum ne kadar gerekli program.
Teşekkürler belki hızlıdır ama klavyede yok. Ben TeamViewer kullanıyorum ara sıra sinir etse de kontrol için çok iyi. Oyun oynamadıktan sonra iş görüyor 😀
Teamviewer daha kolay bence
Teamviewer kullanabilirsin.
Aralarında ne farklar var?
Aralarında ne farklar var?
İkisini de kullanmış biri olarak şöyle söyleyeyim; Eğer bilgisayarınız benim gibi kötü ise Teamviewer kasar. Bir de Remote Mouse çok daha pratik. Şakasız Remote Mouse'da bağlanmanız için telefona 2 kere dokunmanız yeterli oluyor, ama Teamviewer'da ID yazmanız gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı