Bilgisayarı televizyona bağlamak zarar verir mi?

329112

Hectopat
Makaleler
4
Oyunda sinirlenip silah ile monitörümü kırdıktan sonra arada lazım olduğu için bilgisayarı televizyona bağlamıştım, yaklaşık 2 hafta kadar kullandım ve bir gün televizyonun ekranı yanıp sönmeye başladı en sonunda tık etti gitti. Televizyoncunun iddiasına göre bilgisayardan dolayı olmuş ve LED'ler yanmış. Sorun şu ki zaten televizyonun LED'leri sıkıntılıydı ve sanki benim yüzümden olmuş gibi bir algı oldu evde. Gerçekten bilgisayar televizyonun LED'lerini yakabilir mi?

Oyunda sinirlenip silah ile monitörümü kırdıktan sonra arada lazım olduğu için bilgisayarı televizyona bağlamıştım, yaklaşık 2 hafta kadar kullandım ve bir gün televizyonun ekranı yanıp sönmeye başladı en sonunda tık etti gitti. Televizyoncunun iddiasına göre bilgisayardan dolayı olmuş ve LED'ler yanmış. Sorun şu ki zaten televizyonun LED'leri sıkıntılıydı ve sanki benim yüzümden olmuş gibi bir algı oldu evde. Gerçekten bilgisayar televizyonun LED'lerini yakabilir mi?
Normal monitor gibi düşünebilirsin televizyonu. Eğer normal kullandıysan LED'ler yanmaz.

Sanmam.

Ben 4 sene TV ye takılı kullandım birşey olmadı. Şu an bile 1 senedir Samsung Tv den kullanıyorum sorun yok.

Bilgisayarı bağladığınız için ledlerin yanması imkansıza yakın. Çünkü tek görevi ekranı paylaşmak olan bir şey. Ya televizyonun zaten ömrü sonuna geliyordu ve siz de performanslı bir ölüm yaşattınız ya da kronik bir hatası vardı ve ledler gitti. Garantiye gönderilip baktırılması gereken bir vaka.

Geri
Yukarı