Bilgisayarı temizlemeye rağmen ses çıkıyor

Ne çöpü sayın hocam öyle demeyin. :)
fanları, sisteminizin sağlığına zarar vermeyecek şekilde kasa içine hava çekecek ve ısınan havayı dışarı atacak şekilde ayarlayıp, RPM değerlerini de optimal şekilde ayarlarsanız hiçbir problem olmaz. :)

Bilgisayar kasası koymam için masada küçük bir bölüm var masanın üstüne veya yere koymuyorum yan bir şekilde duruyor kapağı açık bu arada speedfan olur mu?

Bilgisayar kasası koymam için masada küçük bir bölüm var masanın üstüne veya yere koymuyorum yan bir şekilde duruyor kapağı açık bu arada speedfan olur mu?
Kasanın hava alması önemli hocam. Belki de yeterli düzeyde hava alamadığı için ısınınca fanlar kendini yükseltiyordur.
Fanspeed olur.
Sıcaklık değerleriniz nasıl? Boşta ve yükte?

Şu an Edge Zoom ve Spotify çalışıyor %55'i geçmiyor ders bitince aynı programlar ile %30 üstüne çıkmıyor boştayı bilmiyorum zaten bilgisayarı açar açmaz spacedesk ve IDM çalışıyor.

Şu an Edge Zoom ve Spotify çalışıyor %55'i geçmiyor ders bitince aynı programlar ile %30 üstüne çıkmıyor boştayı bilmiyorum zaten bilgisayarı açar açmaz spacedesk ve IDM çalışıyor.
İşlemci kullanım oranları büyük ihtimal dediğiniz yüzdelik değerler.
Aşağıya bıraktığım program sayesinde CPU sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Eğer fanlar, BIOS üzerinden CPU odaklı programlandıysa, işlemci ısısı ile doğru orantılı bir şekilde çalışır. (CPU ısındıkça fanların devri artar.)

İşlemci kullanım oranları büyük ihtimal dediğiniz yüzdelik değerler.
Aşağıya bıraktığım program sayesinde CPU sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Eğer fanlar, BIOS üzerinden CPU odaklı programlandıysa, işlemci ısısı ile doğru orantılı bir şekilde çalışır. (CPU ısındıkça fanların devri artar.)

Teşekkürler hocam çözüm işaretlenmiyor mu?

Teşekkürler hocam çözüm işaretlenmiyor mu?
Öneri ve tavsiye konularında çözüm verilmiyor hocam.

Siz yine de program ile kontrol edin sıcaklık değerlerini. Kasanızı da hava akışının iyi olduğu bir yere konumlandırın.

CPU sıcaklığı normal ise fan ayarlaması yaparak sesi azaltabilirsiniz.

Öneri ve tavsiye konularında çözüm verilmiyor hocam.

Siz yine de program ile kontrol edin sıcaklık değerlerini. Kasanızı da hava akışının iyi olduğu bir yere konumlandırın.

CPU sıcaklığı normal ise fan ayarlaması yaparak sesi azaltabilirsiniz.

Sıcaklık şu an 55 derece.

Yeni konular

Geri
Yukarı