Bilgisayarı yeniden başlatınca siyah ekran geliyor

Raigeki

Decapat
Bugün yeni bir bilgisayar topladım ve kasayı tamamladıktan sonra Windows'u kurmak için USB'yi takıp bilgisayarı açtığımda mouse ve klavye çalışmıyor. Hafif yazma sesi gibi bir ses ve siyah ekran karşılıyor. Fakat tekrar başlattığımda BIOS'a girebiliyorum, klavye mouse çalışıyor. USB'den Boot etmek için seçiyorum kurmaya başlıyor ve sonlara yaklaştıktan sonra bilgisayarı resetliyor. Kurulum sırasında ve tekrar hafif bir yazma sesi ve siyah ekran. Çözemedim bir türlü yardım ederseniz mutlu olurum. Bu arada anakart MSI B450M'a Pro Max.
Ekleme: Windowsu kurdum açıldı fakat reset atınca kısa bir yazma sesi ve ardından siyah ekran tekrar geliyor tekrar reset atıncada açılıyor bilgisayar.

Son düzenleme:
Kurulumu doğru yaptığınıza, kabloların doğru yerlere takıldığına her hangi bir donanıma zarar vermediğinizden emin olun. İşlemci pinlerinde yamulma vs gibi detaylara dikkat edin. Gerekiyorsa uzay kurulum ile rahat alanda ve gereksiz hiç bir şeyi takmadan çalışıp gözlemleyin.

Yani bilgisayar kurulu şuan sorunsuz çalışıyor çalışırken hiçbir problem yok fakat her reset attığımda aynı olay gerçekleşiyor ama bi parçaları gözden geçiricem tekrar teşekkür ederim.

Sorunlu bir donanım varsa bulup olay tazeyken alınan yerle iletişime geçip telafisini istemek mantıklı hareket olur. Tek seferde şundandır demek zor mecburen deneme yanılma yolu uygulanacak. Başına gelmiş birileri tavsiyelerde bulunursa faydalı olacaktır tabi ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı