Bilgisayarı yormayan tarayıcı önerisi

Eki Görüntüle 1024022

Bence o çok mümkün değil. Ben fark etmeden bile 4-5 sekme açıyorum. Ve bazılarını kapamayı unutuyorum. O zaman da Edge uykudaki sekmeler ile çok yardımcı oluyor.

Size katılmıyorum hocam oyuncular için en uygun olan tarayıcı Opera GX tabii sizin görüşünüzede saygı duyuyorum.

Aynı özellik Edge de var. Ve Edge çok daha az kaynak tüketiyor ve çok daha hızlı.

Eki Görüntüle 1024017

Eki Görüntüle 1024018

Yandex'te yıllardır olan özellik. Edge, Chromium tabanlı olduktan sonra yeni ekledi o özelliği. Daha da gelişecektir ama benim için şimdilik sunduğu özellikler olarak yetersiz.

Edge.
Ben yokken burda herkes Opera GX ve Opera önermeye başlamış.
Size katılmıyorum hocam oyuncular için en uygun olan tarayıcı Opera GX tabii sizin görüşünüzede saygı duyuyorum.
Oyuncu moyuncu ama verilerimizi Çin'e satıyor. Vivaldi'de renkli menkli o da mı oyuncu tarayıcısı oluyor? Hayır bu renkli diye oyuncu tarayıcısı oluyor ama.

Ben de size katılmıyorum. Oyuncular için önemli olan oyuna etkisidir ve hızıdır. Opera hem yavaş hem ağır kaynak tüketimini saymıyorum bile. Veri sıkıntısı da var tabii.

Opera GX niye kullanalım diye sorduğumuzda herkes ışıklı mışıklı "arcibi" sol paneli olan kişilleştirilebilir tarayıcı olduğunu söylüyor ama Vivaldi'de bunların aynısı.

Hocam opara, Opera GX Brave, Vivaldi, Edge, Comodo, Chrome, Firefox (biraz denedim bana yavaş geldi) denemiş biri olarak söylüyorum Chrome tabanlı olması hızlı olması reklam engelleyicilerinin olması açısından Brave.

Yandex'te yıllardır olan özellik. Edge, Chromium tabanlı olduktan sonra yeni ekledi o özelliği. Daha da gelişecektir ama benim için şimdilik sunduğu özellikler olarak yetersiz.

Yandex'i bilmiyorum ama Edge 87 veya 86'dan beri var şu an 90 sürüm. Yandex'i birkaç hafta önce kısa süre deneyebildim. Hiç beğenmedim. Opera kadar kötü hem de o sırada baktığımda Edge, Chrome ve Brave çoktan Chromium 90 güncellemesini almıştı(hatta Edge üstüne bir sürü güncelleme göndermişti.) Ama Yandex ve Opera hala Chromium 89 kullanıyordu.

Opera GX niye kullanalım diye sorduğumuzda herkes ışıklı mışıklı "arcibi" sol paneli olan kişilleştirilebilir tarayıcı olduğunu söylüyor ama Vivaldi'de bunların aynısı.

Hatta birinin imzasında Vivaldi için Opera teması linki vardı.
Hocam opara, Opera GX Brave, Vivaldi, Edge, Comodo, Chrome, Firefox (biraz denedim bana yavaş geldi) denemiş biri olarak söylüyorum Chrome tabanlı olması hızlı olması reklam engelleyicilerinin olması açısından Brave.

Brave hızlı ama kaynak tüketimi biraz fazla. Reklam engelleyicisinden banane uBlock Origin miss gibi çatır çatır engelliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı