Bilgisayarım aniden dondu

Makaleler
8
Daha fazla  
Windows 10 20H2 kullanıyorum.
Bilgisayarımda pek alışık olmadığım bir şey oldu az önce. Normal bir şekilde çalışırken bilgisayar birden dondu. Arkada müzik açıktı. Cihaz donduktan sonra "dıtdıtdıt" şeklinde sesler geldi. Cihazda mouse hareketini geçtim. Hiçbir şey tepki vermiyordu. Bilgisayarlarda altta bir LED göstergesi olur. Ne işe yaradığını pek bilmem. Böyle normalde yanıp söner. Disk aktivitesi fazlaysa çok hızlı yanıp söner. O LED gösterge hiç yanmadı.

Belki kendine gelir dedim ama tepki vermedi. Mavi ekrana da atmadı. Kapatma düğmesine basılı tuttum ve kapandı. Sonra yeniden açtım. Yerindeyse birden tüm hayatsal faaliyetleri durdu cihazın. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda pek alışık olmadığım bir şey oldu az önce. Normal bir şekilde çalışırken bilgisayar birden dondu. Arkada müzik açıktı. Cihaz donduktan sonra "dıtdıtdıt" şeklinde sesler geldi. Cihazda mouse hareketini geçtim. Hiçbir şey tepki vermiyordu. Bilgisayarlarda altta bir LED göstergesi olur. Ne işe yaradığını pek bilmem. Böyle normalde yanıp söner. Disk aktivitesi fazlaysa çok hızlı yanıp söner. O LED gösterge hiç yanmadı.

Belki kendine gelir dedim ama tepki vermedi. Mavi ekrana da atmadı. Kapatma düğmesine basılı tuttum ve kapandı. Sonra yeniden açtım. Yerindeyse birden tüm hayatsal faaliyetleri durdu cihazın. Sebebi ne olabilir?
Sistem özellikleri nedir ?

Açtınızda siyah ekran mı verdi siyah ekran verdiyse eger format attın

Sistem özellikleri nedir ?
Biraz eski ama olsun :)

İşlemci: İntel Core 2 Duo CPU 2.13 Ghz
Ram: 800 Mhz hızında 4Gb (Laptop kullanıyorum markası konusunda bir fikrim yok.)
Ekran Kartı: Nvidia GT220M 1GB
HDD kaynaklı gibi geldi bana sorun, sistemi kapatıp Güvenli Mod’da açmayı denediniz mi?
Sandisk SSD takılı. Bilgisayarcıya içine SSD taktırdım. SSD taktırmamın sebebi de HDD'nin performans yoksunu kalmasıydı. Ve HDD'de birkaç defa olmuştu ama artık bu konuda yardım almam gerektiğini düşündüm.
Mavi ekrana atsaydı keşke.Atsaydı minidump dosyanızı incelerdiler.
Hocam mavi ekrana atsa keşke ama atamıyor bile :( .
Açtınızda siyah ekran mı verdi siyah ekran verdiyse eger format attın
Hayır Normal Boot yaptı. Direk sanki normal bir şekilde Pc'yi açıyormuş gibi yaptı.

HDD kaynaklı olabilir belki. Siz yine de ne olur ne olmaz HD Sentinel ve HD Tune ile disk sağlığına bakın. Eğer diskte sorun varsa sistem kullanılamaz hale gelebilir diski değiştirinceye kadar ve önemli verileriniz varsa kaybolabilir.

HDD kaynaklı olabilir belki. Siz yine de ne olur ne olmaz HD Sentinel ve HD Tune ile disk sağlığına bakın. Eğer diskte sorun varsa sistem kullanılamaz hale gelebilir diski değiştirinceye kadar ve önemli verileriniz varsa kaybolabilir.
Hocam dediğim gibi değiştirdim aslında diskleri. Sistem birden felç geçiriyor. HDD taktığımda da SSD taktığımda da aynı durumu yaşadım. Ben Sabit disk ile alakalı olduğunu bu sebepten ötürü düşünmüyorum.
Hd tune yükledim. Sağlık durumuna girince n/a diyor. Sağlık kısmında hiçbir veri sunmuyor bana.

Hocam dediğim gibi değiştirdim aslında diskleri. Sistem birden felç geçiriyor. HDD taktığımda da SSD taktığımda da aynı durumu yaşadım. Ben Sabit disk ile alakalı olduğunu bu sebepten ötürü düşünmüyorum.
O zaman güncel olmayan veya eksik sürücülerden kaynaklanıyor olabilir. Bir de sistemi virüs programı ile tarattınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı