Bilgisayarım aniden kapanıyor ve kendini yeniden başlatıyor

mahoni55555

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süreli kullanımlarda bilgisayarım aniden kapanıyor ve kendini yeniden başlatıyor. Oyunlarda sıklıkla drop giriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
@THE_MILLER

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle sisteminiz dizüstü ise bu normaldir. Bilgisayar çok ısınınca koruma amaçlı kendini kapatır. Sisteminizi detaylı olarak belirtin.

Sisteminiz hakkında sağladığınız detaylı bilgi sayesinde sorunu kolayca çözebiliriz endişelenmeyin... En azından laptop mu masaüstü mü onu söyleseydiniz.

Masaüstü bilgisayarın eski sürüm ise fanları eskisine göre daha az soğutma yapıyor ola bilir. Aşırı ısınma olunca işlemcide ısınıyor. İşlemci ısınınca bilgisayar kapanıyor diye biliyorum

Sorun ısınmadan kaynaklı büyük ihtimalle. Oyun oynarken sıcaklık değerlerini gözlemleyip bizimle paylaşın. Bununn için MSI Afterburner kullanabilirsiniz.
Bilgisayar hakkında detaylı bilgi nasıl vereceğim ?
Masaüstü kullanıyorum.

İşlemci ekran kartı ve ram bilgileriniz. Bilgisayarla hangi oyunları oynadığınız. Başlat > Çalıştır > dxdiag yazarak sistem bilgilerinizi ögrenebilirsiniz.

Msi afternurner ile takip yapabilirmiyim yani kayıt eder mi sıcaklık değerlerini ben oyun oynarken ?

Msi afternurner ile takip yapabilirmiyim yani kayıt eder mi sıcaklık değerlerini ben oyun oynarken ?

HWMonitor programını açıp istediğin oyuna gir, o program açıldığından itibaren gördüğü en yüksek ve en düşük değerleri kaydediyor, ve o anki sıcaklığı da gösteriyor. İstediğin oyunu açıp oyna ve oyundan çıkınca programa bakınca en yüksek hangi dereceye gelmiş görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı