Bilgisayarım başkası tarafından yönetiliyor

ismailguven

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İthalat ve İhracat Personeli
Merhaba arkadaşlar benim çok enteresan bir sorunum var. Bilgisayarımın klavye dili, masaüstü fotografı, bilgisayar açılırken görünün ufak profil fotografı kendi kendine değişiyor. Bu değişimler bilgisayar tarafından değil, bir şahıs tarafından yapıldığını düşünüyorum. Çünkü fotograflar anlamsız ve birbiriyle bağlantısız fotoğraflar. Klavye dilim, ben Türkçe'ye aldığım halde belli bir süre sonra Rusça ve İngilizce'ye alınıyor. Bilgisayarı fiziki anlamda benden başka kimse kullanmıyor. Bilgisayara kaydettiğim kredi kartı şifrelerim ve belgelerim vardı. Sizce nedeni ne olabilir daha önce böyle bir virüs duydunuz mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızdan bütün hesaplardan çıkıp bütün şifreleri ve kredi kartı bilgilerini silin. Dosyalarınızı yedekleyip diske temiz bir format atın.

Hemen emisoft-antimalware indirin onun ayarlar kısmında galiba kullanıcıların olduğu bölümler var oradan erişen kişiyi engelleyebilirsiniz ve yanına Kaspersky indirin ve arkadaşın dediği gibi kredi kartı bilgilerinizi silin tarattıktan sonra virüs bulursa karantinaya alır karantinaya aldıktan sonra virüsün bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama yine de format atmakda fayda var ve bulmazsa bu virüsü internette aratın internette araştırdınız bu virüsle alakalı bir şey yoksa büyük ihtimal bitmişsinizdir.
Ve bu virüs büyük ihtimalle keylogger tarzı virüs bu virüslere karşı Bitdefender antivirüs de gayet etkilidir.
En iyi antivirüs kendinizdir eğer bilgisayalrdan anlamıyorsanız görev yöneticisini açıp her programı kontrol ediniz bilmediğiniz program varsa internette o programları araştırınız eğer o programlara virüs diyorlarsa onun çözüm yollarına bakın.

Arkadaşlar
Hemen emisoft-antimalware indirin onun ayarlar kısmında galiba kullanıcıların olduğu bölümler var oradan erişen kişiyi engelleyebilirsiniz ve yanına Kaspersky indirin ve arkadaşın dediği gibi kredi kartı bilgilerinizi silin tarattıktan sonra virüs bulursa karantinaya alır karantinaya aldıktan sonra virüsün bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama yine de format atmakda fayda var ve bulmazsa bu virüsü internette aratın internette araştırdınız bu virüsle alakalı bir şey yoksa büyük ihtimal bitmişsinizdir.
Ve bu virüs büyük ihtimalle keylogger tarzı virüs bu virüslere karşı Bitdefender antivirüs de gayet etkilidir.
En iyi antivirüs kendinizdir eğer bilgisayalrdan anlamıyorsanız görev yöneticisini açıp her programı kontrol ediniz bilmediğiniz program varsa internette o programları araştırınız eğer o programlara virüs diyorlarsa onun çözüm yollarına bakın.
Bilgisayarınızdan bütün hesaplardan çıkıp bütün şifreleri ve kredi kartı bilgilerini silin. Dosyalarınızı yedekleyip diske temiz bir format atın.
Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim sorunu buldum. Bilgisayarımın hesap bilgilerine girdiğimde arkadaşımdan aldığım forza horizon hesabıyla, bilgisayarın hesap bilgileri kısmına o hesabı girdiğimden dolayı oluyormuş. Çıkış yaptığımda sorun halloldu. Ellerinize sağlık tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı