Bilgisayarım Direk BIOS'a giriyor

MelihGirgin67

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Daha bilgisayarımı bugün topladim. Bir arkadaşıma da Windows 10 iso dosyasını Rufus programı ile yazdırdım. Ancak ne yaparsam yapayim biostan kuruluma geçemiyorum. Sandisk'i 1. Bolüme aliyorum, CSM açiyorum kapatıyorum hızlı önyükleme açıp kapatıyorum ancak bir türlu kurulum ekranina geçemiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var.. Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 15876632156311983093404622321110.jpg
    15876632156311983093404622321110.jpg
    747,2 KB · Görüntüleme: 32
Önyükleme seçeneğinde "Sandisk" yerine "UEFI Sandisk" seçmeyi deneyin.​
Eğer "UEFI Sandisk" yoksa Rufus ile ISO dosyasını UEFI destekleyecek şekilde tekrar yazın.​
Elinizde başka bilgisayar yoksa şimdilik BIOS seçeneklerinde Legacy seçeneğini de açın. Sandisk'i seçtiğinizde yükleme yapabilmeniz gerekir. İşletim sistemini yükledikten sonra ISO'yu tekrar indirerek UEFI destekli USB hazırlayabilirsiniz. Microsoft'un Media Creation Tool aracı ile ISO'yu direkt USB'ye UEFI desteğiyle de yazabilirsiniz.​

Son düzenleme:
Önyükleme seçeneğinde "SanDisk" yerine "UEFI SanDisk" seçmeyi deneyin.​
Eğer "UEFI SanDisk" yoksa Rufus ile ISO dosyasını UEFI destekleyecek şekilde tekrar yazın.​
Elinizde başka bilgisayar yoksa şimdilik BIOS seçeneklerinde Legacy seçeneğini de açın. SanDisk'i seçtiğinizde yükleme yapabilmeniz gerekir. İşletim sistemini yükledikten sonra ISO'yu tekrar indirerek UEFI destekli USB hazırlayabilirsiniz. Microsoft'un Media Creation Tool aracı ile ISO'yu direkt USB'ye UEFI desteğiyle de yazabilirsiniz.​

Bu ISO dosyası zaten Rufus programı ile yazıldı. Legacy seçenegini nereden açıyoruz. Ayrıca yarın bir daha yazmayı deneyeceğim teşekkürler...

Rufus'ta bu şekilde yazdırdığınıza emin misiniz?
1587672403002.png

Ayrıca "SanDisk" yerine "UEFI SanDisk" denediniz mi?
Gigabyte'ta F12 boot menüsünü açıyordu sanırım. Bilgisayar açılırken art arda F12 tuşuna basıp boot menüyü açarak "UEFI SanDisk" i seçmeyi de deneyebilirsiniz.

Evet gördüğünüz üzere bu şekilde yazdırdım. Sinirden bilgisayarı kaldırdim. Ancak UEFI Sandisk adinda bir bölüm hatirlamiyorum. Birazdan tekrar kurup bakarım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-23-23-42-51-592_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2020-04-23-23-42-51-592_com.whatsapp.jpg
    173,3 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı