Bilgisayarım hacklendi sanırım

Arkadaşlar merhaba başına hiç böyle bir durum gelen var mı ? Ben galiba keylogger ya da trojan yedim . Çoğu hesabıma giriş yapılmış . Şifre felan değişmemiş ama genede garip . Bu olaydan sonra sürekli bir endişe halindeyim yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen . Pc'yi açamıyorum felan . Ne önerirsiniz ?

2.soru = Virüslü bilgisayarı nasıl temiz hale getirebilirim ? Bu konular hakkında pek bilgim olmadığı için aptala anlatır gibi anlatırsanız çok sevinirim . İyi forumlar .
Format şart.

Bilgisayara format atın ve internette her gördüğünüz şeyi indirmeyin. Özellikle de direkt kullanıcılar tarafından paylaşılan şeyleri. Bir şeyi indirirken her zaman indirdiğiniz kaynağın güvenilirliğini kontrol edin. Emin olamazsanız sosyale konu açın. Bir de mutlaka antivirüs kullanın. Önerim Kaspersky.

• İlk önceliikle Malwarebytes Anti-Malware kurun ve tarama yapın. Virüs bulduğunda karantinaya alacak. Ama eğer rahat olmak istiyorsan Select All tıkla ve sonra delete ye bas.
  • AdwCleaner kurun ve tarama yaptırın. Bir şey bulursa hepsini seç ve sil tuşuna bas.
  • Zemana AntiMalware kurun tarama yaptırın eğer bir şey bulursa silin.
  • Şifrelerinizi değiştirin. Ve en önemlisi üç adımlı koruma sistemi yaptırın. Ve eğer telefonun varsa numaralarını ekle.
  • Cr*ck, War*z ve Torr*nt gibi korsani içeriklerden uzak durun.
  • Eğer sistem Windows 7 ise ve sistemin yetiyorsa Windows 10 kurun. Eğer yetmiyorsa Windows 8.1 kurun.
  • Ve en önemlisi antivirüs kurun. Ücretliyse satın alın.
  • Ve dediklerim olmadıysa son çare eğer dosyalarınızda virüs yoksa min. 8GB'lık bir USB belleğe dosyaları atın. Ardından format atın.

Hocam 8 ay girmemek yerine keşke 45 dakika da format atsaydınız bilgisayara.
sınava hazırlanıyorum o yüzden kaldırdım . :))
Sadece ufak bir görüş belirtmek istiyorum; anladığım kadarıyla aktif olarak kullandığınız sırada fark ettiniz hesaplara giriş yapıldığını. VPN ve benzeri uygulamalar kullandığınızda hatta kullanmadığım taktirde benim bulunduğum il farklı olmasına rağmen beni başka konumlardan girmiş var sayıyor. Herhangi bir virüs bulunmamasına rağmen sistemimde.
Ayrıca bilgisayarınızın internet ile her türlü bağlantısını kestiğinizden emin olmanız dahilinde açmanızda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Tabi ki o sırada yapılan işleemleriniz varsaydığınız gibi yazılım ile kaydediliyor olacak ancak, bulaştıran şahsa iletilemeyecektir.
VPN kullanmıyorum . Hesabımın şifresini değiştirdim ertesi gün giriş denemesi yapıldı diye mail geldi o yüzden keylogger olduğunu düşünüyorum .

sınava hazırlanıyorum o yüzden kaldırdım . :))

VPN kullanmıyorum . Hesabımın şifresini değiştirdim ertesi gün giriş denemesi yapıldı diye mail geldi o yüzden keylogger olduğunu düşünüyorum .
Başka hesaplarınızdan otomatik giriş seçeneği seçilmiş olabilir mi? Benimde Google hesaplarımda şifre değiştirdikten sonra bildirim geliyor; telefon ve senkronize cihazlar eski şifre ile giriş yapmayı denediklerinde gerçekleşiyor bu durum.
Eğer bundanda eminseniz yapacağınız en akıllıca davranış, bilgisayarınızın internet bağlantısını kopardıktan sonra sizin için birinci derece önemli belgelerinizi ayıklayıp ayrı bir virüs taramasına soktuktan sonra, güvenli modda bilgisayarınızı başlatarak yedeklemek olacaktır. Daha sonrası cihazınıza format atmanızı öneririm. En hatasız temizlik, format atmaktır.

Başka hesaplarınızdan otomatik giriş seçeneği seçilmiş olabilir mi? Benimde Google hesaplarımda şifre değiştirdikten sonra bildirim geliyor; telefon ve senkronize cihazlar eski şifre ile giriş yapmayı denediklerinde gerçekleşiyor bu durum.
Eğer bundanda eminseniz yapacağınız en akıllıca davranış, bilgisayarınızın internet bağlantısını kopardıktan sonra sizin için birinci derece önemli belgelerinizi ayıklayıp ayrı bir virüs taramasına soktuktan sonra, güvenli modda bilgisayarınızı başlatarak yedeklemek olacaktır. Daha sonrası cihazınıza format atmanızı öneririm. En hatasız temizlik, format atmaktır.
Yok . Hesaplarıma uzun süredir giriş yapmamıştım . Bir ara bakayım dedim farklı zamanlarda giriş yapılmış . Kesinlikle ben değilim yani . Bir de pc de önemli şeylerim yok . Sadece fotoğraflarım vardı o kadar . O da sıradan fotoğraflar . Benim anlamadığım her gün virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı . Nasıl oldu anlamadım . Teşekkürler cevabın için

Yok . Hesaplarıma uzun süredir giriş yapmamıştım . Bir ara bakayım dedim farklı zamanlarda giriş yapılmış . Kesinlikle ben değilim yani . Bir de pc de önemli şeylerim yok . Sadece fotoğraflarım vardı o kadar . O da sıradan fotoğraflar . Benim anlamadığım her gün virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı . Nasıl oldu anlamadım . Teşekkürler cevabın için
Her geçen gün yeni yazılımlar meydana getiriliyor. Bir veyahut iki yıl içinde teknolojinin gelişimine ayak uyduramazken yazılımsal gelişmeleri yakalayamamamız işten değil fikrimce. Virüs yazılımlarınında bilinçli bir kullanıcıdan daha temiz çalışmadığını düşünen kitlelerde artıyor. Tabiri caizse kısa kesersem; her yazılım mükemmel olmuyor. Elbet bir açık bulunuyor ve bulunacak. Hayırlı geceler diliyor ve birazcıkta olsa yardımım dokunduysa ben teşekkürlerimi iletiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı