Çözüldü Bilgisayarım harddisk'i görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ellesme03

Hectopat
Bilgisayarım başlangıçta Disk boot failure, Insert system disk and press enter hatasını veriyor.

Yaptıklarımı anlatayım :

1-Kasanın içini açtım sata kablolarını ve güç kontrol ettim, takılıydı.
2-Bios pilini çıkarıp taktım.
3-Windows 7 CD'mi taktım format atmak için, özel kısmına tıkladıktan sonra bölüm oluşturma kısmı bomboştu yani harddiski görmüyor.

Sabah bilgisayarım gayet düzgün çalışıyordu sabah bilgisayarın yerini değiştirdim sadece, bütün her şey doğru ama hala ''Disk boot failure, Insert system disk and press enter'' hatasını alıyorum.

Ne denediysem olmadı harddiskin içinde birkaç dosyam var hiç değilse onları kurtarayım.

Bir şey daha denedim. CD Rom'un sata kablosuyla HDD sata kablosunu değiştirdim, acaba sorun kabloda mı diye, harddisk yine çalışmadı. CD Rom sorunsuz çalıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şu an alabilme durumum yok. Harddisk çalışmasa da içindeki bilgileri kurtarmanın bir yolunu bulayım hiç değilse.

HDD'de sorun olduğu ortadadır. Elinde fazla kablo varsa deneyebilirsin.

Kablolarda sıkıntı yok. HDD'e taktığım kabloyu CD Rom'a taktım çalıştı.

- - - Güncellendi - - -

Kimse herhangi bir şey yazmadığına göre sanırım tek çözüm sabit diski değiştirmek.

Eğer diskin kapasitesi 250 GB altında ise disk çok eskidir ve bozulmuş olması normaldir diyebilirim. Ek olarak kalitesiz PSU'lar da sabit diskleri öldüren bir başka etkendir.

Evet artık çöp diyelim ona en az 500 gb ya da 1 tb ile yola devam edebilirsin.

Kullandığım 500 gb 7200rpm samsung hdd psu aopen 400w güç kaynağı bilgisayar öylece duruyor durumum müsait olunca yenisini alıcam.

- - - Güncellendi - - -

Beyler sorunu şimdi çözdüm harddisk'e giden güç kaynağının kablosu bozulmuş. Harddisk'in kablosunu değiştirince boot etti hata vermeden çalıştı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı