Bilgisayarım internete kendi kendine bağlanıyor

Matkapss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarim ethernet kablosu takmasam bile ağ baglantisi kuruyor. Kabloyu taksamda görmüyor. İnternet hatalı gözüküyor, ethernet ışığı yanıyor yeşil renkte.
Modemde kablo takınca lan isigi geliyor.
Ethernet kendi kendine kablo takılı olmadığı halde internete erişmeye çalışıyor. Yardım eder misiniz? Format attım, driverları guncelledim. Sadece bir keresinde açıldı internet driveri yükleyince bir anda açıldı ama kapatıp açtığımda yine aynı internet bağlantısı tanımlanmıyor. Bilen varsa lütfen yardım etsin? Bir haftadır uğraşıyorum. ☹

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşuna demiyoruz internete bağlı olduğun an zararlılara yakalanabilirsiniz diye :D Sen bir şey yapmasan da bir yerlere bağlanır zararlı sistemde yoksa dert etmene gerek yok gayet normal bir durum. Olağan olmayan şey yüksek miktarda veri akışı olması. Bu tür yüksek akışlar varsa o zaman denetleyin neyden kaynaklandığını.

Anakart üreticisinin sitesinde verdiği sürücüyü yüklemeyi dene.
Bidaha deniyeyim hocam.
Boşuna demiyoruz internete bağlı olduğun an zararlılara yakalanabilirsiniz diye :D Sen bir şey yapmasan da bir yerlere bağlanır zararlı sistemde yoksa dert etmene gerek yok gayet normal bir durum. Olağan olmayan şey yüksek miktarda veri akışı olması. Bu tür yüksek akışlar varsa o zaman denetleyin neyden kaynaklandığını.
Hocam valla Onboard da bulunan ethernet girişinde bir sıkıntı olabilir mi acaba? ışığı yaniyor, çalışıyor. Ama ethernet kablosunu takmasam bile çalışıyor. Bağlanmaya calisiyor kendi kendine tabi imkansız bir şeyi yapmaya çalışıyor. Kabloyu takıyorum ama yinede bağlantı alamiyorum.

Kablo olmasa da yanıp sönmeler oluyorsa normal değil tabi.
Bunu bir uygulayın.

Kablo olmasa da yanıp sönmeler oluyorsa normal değil tabi.
Bunu bir uygulayın.
Suan uyguluyorum ama baştaki reset internet protocols TCP/ip duzeltemedi
İnternet protokollerinde sıkıntı var galiba hocam. Onaramadi error verdi. ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı