Bilgisayarım Kapandıktan Sonra Açılıyor

Rojen

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, geçen gün bir elektrik kesintisi yaşadım bilgisayar açıkken, elektrik gidince haliyle kapandı fakat hemen geldiği için yeniden açıldı. Daha sonra kapattım bilgisayarı normalce. Sonraki sefer açmaya çalıştışımda güç düğmesine defalarca basmama rağmen açılmadı, sadece ışığı yanıp söndü. Sonra biraz uğraştım, sonunda açıldı ben de mutlu bir şekilde işlerimi görmeye başladım. Sonra işlerim bitti ve bilgisayarı kapatmak istedim, kapattım, kapandı ve açıldı. Yine kapattım, yine açıldı ve böyle defalarca tekrar etti. Şu an aynı sorun sürmekte, fişi çekmediğim müddetçe bilgisayarı kapatmamdan saniyeler sonra bilgisayar kendi kendine açılıyor. Kullandığım işletim sistemi Windows 10, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Anakartta bir sorun ortaya cikmis olabilir. BIOS pilini sokup guc kablosunu cikartin. Guc dugmesine basin. Pili tekrar takip bilgisayari acin. Belki bir yardimi dokunur.

BIOS ayarlarınız da böyle bir ayar var ise işaretli alanda ki gibi "Disabled" yapın. Böyle bir ayar yoksa da BIOS ayarlarınızı sıfırlayın.

1566400907876.png

Söylediğiniz sırayla mı yapayım? Bilgisayarı açtıktan sonra mı pili takmalıyım?
Sirayi yaziyorum:

Bilgisayari kapatin, guc kablosunu PSU'dan cikartin, BIOS pilini tornavida yardimi ile cikartin, Power tusuna bir kac kez basin, pili tekrardan yerine takin, guc kablosunu baglayip PC'yi acin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı