Bilgisayarım Oyun Oynarken Kapanıyor

sefai

Centipat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba. Bir önceki konudan bir sonuç bulamadığım için yeni bir konu açmak istedim. Oyun oynarken bilgisayar aniden kapanıyor. Yeni topladığım için macunun bittiğini sanmıyorum servise de göndermek istemiyorum bilgileri atacağım bakarsanız sevinirim. Oynadığım oyun Stranded Deep ve ekran kartım güncel.
Ekran Alıntısı.PNG
1.png
2.png
Adsız.png..png

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU zaten 90 derece gösteriyor attığın resimde ki kapandığında muhtemelen daha da çoktur. CPU sıcaklıklarını da kontrol et.
Ekran kartının oyunda bu kadar ısınması normal değil fanlar çalışmıyor olabilir. Oyun esnasında fanlarını kontrol et dönüyorlar mı? Eğer dönüyorlarsa ekran kartının termal macunu yenilemen gerekecek sanırım.

İşlemcin ya da ekran kartın fazla ısınıyordur öyüzden kapanıyor olabilir PC fanlarını temizle fan yetersizse yeni fan alabilirsin.

4 tane fanım var fakat oyun esnasında çalıştıklarına hiç bakmadım ilgin için teşekkürler.

RX serisi bildiğim kadarıyla fazla güç istiyor güç kaynağınız nedir?

Güç kaynağımı bilmiyorum bu konularda biraz cahilim kusura bakmayın. Nasıl öğrenebilirim?

Ekran kartın fazla ısınıyor. İşlemcinin de sıcaklığını kontrol etmelisin. Bilgisayar gerektiğinden fazla ısındığında güvenlik amacıyla kendini kapatabilir.

İlgin için teşekkürler. Haklısın.

GPU zaten 90 derece gösteriyor attığın resimde ki kapandığında muhtemelen daha da çoktur. CPU sıcaklıklarını da kontrol et.
Ekran kartının oyunda bukadar ısınması normal değil fanlar çalışmıyor olabilir oyun esnasında fanlarını kontrol et dönüyorlar mı? Eğer dönüyorlarsa ekran kartının termal macunu yenilemen gerekecek sanırım.

İlgin için teşekkürler dediklerini uygulayacağım.
Fanın çalıştığını görmek için kasayı açmam mı gerekiyor?

Pek anlayamadım.

Teşekkürler.

Bilgisayarını açıp oyuna girmen gerekli. İşlemcin ve ekran kartın 70 dereceye ulaştığında kasanın kapağını açıp fanları kontrol etmelisin. İşlemcinnin ve ekran kartının 70 dereceye ulaşıp ulaşmadığını da MSI Afterburner ile kontrol edebilirsin.

Bilgisayarını açıp oyuna girmen gerekli. İşlemcin ve ekran kartın 70 dereceye ulaştığında kasanın kapağını açıp fanları kontrol etmelisin. İşlemcinnin ve ekran kartının 70 dereceye ulaşıp ulaşmadığını da MSI Afterburner ile kontrol edebilirsin.

Anladım teşekkür ederim. Kasayı açıp fanlara baktım ve 5 ide çalışıyor ama oyundayken hiç denemedim bakmadımda dediğini yapacağım tekrar döneceğim ilgin için teşekkürler.
Fanlardan ve macundan yapmıyorsa nedeni ne olabilir bilen veyahut tahminde bulunucak arkadaşlar yardım edebilirlermi.

Yeni konular

Geri
Yukarı