Bilgisayarım oyunlarda kendine reset atıyor

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarım oyunlarda kendine reset atıyor. Red Dead Redemption 2 oynarken çok sorun olmuyor lakin FIFA 20 ve PES 20 oynarken durmadan kendine reset atıyor, bilgisayarımın anakartı MSI Z97 GAMING 5 idi, yeni değiştirdim ve ASUS Z97 yaptım. Yapmadan önce de bu sorun vardı, mavi ekran hataları, işletim sistemi bulunamadı hataları alıyordum. İşletim sistemi ve mavi ekran hatalarını giderdim, bilgisayarıma en kaliteli termal macunu sürdüm, gene de işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

PC özelliklerim:
  • Corsair 750W PSU
  • ASUS Z97 PRO gamer anakart
  • Gigabyte GTX 970 G1 Gaming ekran kartı
  • Intel i7 4790K işlemci
  • 250 GB Samsung SSD Evo
  • 240GB Kingston SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle oyun içi sıcaklık değerlerinizi atabilirseniz iyi olur. Sorun yeterli güç veremediği için PSU'da olabilir. Windows doğru yüklenmemiş olabilir, OC yaptıysanız voltaj yetmiyor olabilir. BIOS'dan Load Optimized Defaults yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca işletim sistemi ve sürücüler doğru yüklenmemiş olabilir. Temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle oyun içi sıcaklık değerlerinizi atabilirseniz iyi olur. Sorun yeterli güç veremediği için PSU'da olabilir. Windows doğru yüklenmemiş olabilir, OC yaptıysanız voltaj yetmiyor olabilir. BIOS'dan Load Optimized Defaults yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca işletim sistemi ve sürücüler doğru yüklenmemiş olabilir. Temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.
Merhaba geri dönüşünüz için tesekkürler windows 10 orjinal kullanıyorum 1 ay önce usb bellekten format attım ısı değerleri istemistiniz buyurun Hızlı Resim - Ekran Alıntısı
ayriyetten orneğin fifa 20 ve pes 20 oynarken pc kendi kendine reset attıktan sonra oyunun save dosyaları da bozuluyor

BIOS’dan load Defaults yapıp, sonuçlara tekrar bakınız. İşlemci soğutucunuz stock mu, yeni bir soğutucu eklediniz mi? Bu değerler boşta ise gerçekten çok yüksekler.

BIOS’dan load Defaults yapıp, sonuçlara tekrar bakınız. İşlemci soğutucunuz stock mu, yeni bir soğutucu eklediniz mi? Bu değerler boşta ise gerçekten çok yüksekler.
merhaba boşta değil pes 20 menüdeyken çekildi maç içinde değildim oyunun menüsündeydim İşlemci Fanım intelin kendi fanı ayrıca pc nin güç kaynağının açıp kapama butonundan açıp kapadım açtıgımda boyle bir hata çıktı karşıma Hızlı Resim - 71470Ff8 E172 40Be B389 2F4D92F3D703

i7 4790K gibi bir işlemciyi stok fanla kullanmanız büyük bir yanlış. Intel' in stok soğutucusu bu işlemci için yeterli değil. Eğer bütçeniz varsa en az 120mm bir işlemci soğutucusu almanızı öneririm. Yakın zamanda alamazsanız işlemcinizi underclock yaparak ısı değerlerini düşürebilirsiniz. Bu belki reset atmasına da çözüm olabilir.

i7 4790K gibi bir işlemciyi stok fanla kullanmanız büyük bir yanlış. Intel' in stok soğutucusu bu işlemci için yeterli değil. Eğer bütçeniz varsa en az 120mm bir işlemci soğutucusu almanızı öneririm. Yakın zamanda alamazsanız işlemcinizi underclock yaparak ısı değerlerini düşürebilirsiniz. Bu belki reset atmasına da çözüm olabilir.
Merhaba Eskiden vardı lakin pinlerini kırdım intel soğutucusuna geri dondüm üstte attığım görsel ne anlatıyor acaba sorun nedir?

Resim bir şey anlatmıyor hocam, gücü PSU’dan keserseniz ayarları sıfırlar genelde. Bu ekranda ayar yapabilir/öntanımlı devam edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı