Bilgisayarım siyah ekranda kalıyor tepki vermiyor

SuperMarcy

Kilopat
Merhaba,
Arkadaşlar dün hiçbir sorun yoktu normal bir şekilde kapattım. Az önce bilgisayarımı açmak istedim monitöre görüntü gelmedi, klavye ve mouse LED'leri yanıyordu anca numlock ve capslock tepki vermiyordu.

Power tuşuyla bilgisayarımı kapatmak istedim ona da tepki vermedi kapanmadı. DP ve HDMI kablolarıyla tekrar denemek istedim ama yine tepki yok.

Şimdi klavye ve mouse ışıkları da yanmıyor. Anakartım ASUS ROG STRIX X570-E, üzerindeki Q LED ışıkları da yanmıyor bir sorun görünmüyor.
Ne yapmalıyım? Az önce bir arkadaşta aynı şekilde konu açmış Windows 10 güncellemesinden sonra bu sorunu yaşamış, sorun bu olabilir mi?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Efendim bende buna benzer bir sorun yaşadım yakın bir zamanda. Bana RAM'leri söküp takın, ekran kartını söküp takın demişlerdi, hepsini yapmıştım fakat işe yaramamıştı, en sonunda soluğu aldığım sitede bulmuştum, maalesef garantiye gönderdim ve sorunun Power Supply'de olduğunu öğrendim, fakat senin sorunun başka olabilir, ilk başta RAM'leri ve ekran kartını söküp geri takmanı tavsiye ediyorum. Eğer sorununuz geçmezse aldığınız site ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.

Teşekkür ederim, ram, ekran kartı, işlemci bunların hepsini farklı bi anakartta denedik sorun çıkmadı.
Kendi anakartımı söküp uzay montaj yaparak denedik önce yine görüntü gelmedi sonraki denemede görüntü geldi. Kasa içerisinde montajdan kaynaklı olarak (montajı ben yapmıştım) kısa devre olmuş olabilir demişlerdi, demonte edin dediler. Yine de emin olmak için Anakartı servise gönderdim.

Anladım, eğer sorununuz düzelirse yine de buraya düzeldi şeklinde bir metin yazarsınız, böylece bu sorunu yaşayan arkadaşlar ne yapmalarını, hangi adımları izleyeceğini öğrenebilir, iyi günler dilerim efendim.

Anladım, eğer sorununuz düzelirse yine de buraya düzeldi şeklinde bir metin yazarsınız, böylece bu sorunu yaşayan arkadaşlar ne yapmalarını, hangi adımları izleyeceğini öğrenebilir, iyi günler dilerim efendim.

Merhaba, anakart cpu soketinde hasar tespit etti Asus servisi. Ücretli tamirini yaptılar bu akşam yeni elime geçecek anakart.

Nasıl kırık oluştu hiç bir fikrim yok ancak sıvı soğutucuyu fazla sıkmış olabileceğimi düşünüyorum.
Güncelleme;
Anakartı dün teslim aldım, bugün deneme şansım oldu. Sorunum hala devam ediyor. Sokette hasar var dediler 140 lira ödeme çıkarıp tamir edip gönderdiler ve yine sorunum devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı