Bilgisayarım son zamanlarda çok fazla CPU ve RAM kullanmaya başladı

User not found

Decipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar yine ben ve yine bir soru :) biliyorum çok fazla konu oluşturuyorum nedense bilgisayarın sorunları beni bir bırakmadı gitti! Konuları hep buraya açıyorum çünkü gördüğüm en kaliteli teknoloji forumu :) sorunuma dönersek, bilgisayarım arkaplanda çalışan uygulamaların az olması ve çok CPU ve RAM harcayacak gelişmişlikte olmaması halde RAM ve CPU kullanımı çok fazla. Sistemim 5 - 6 yıldır çalışıyor. Düşük bir sistemi var pek gelişmiş değil. Fakat kendi gibi diğer bilgisayarlara göre daha iyi. Bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım çok güzel kullandım bilgisayarımı. .

Technopat Sosyal'deki rehberlere bir göz gezdirebilirsiniz. Belki de sorununuzu çözebilirler.

Sistem; Windows 8.1 Pro X86, 2 çekirdekli Intel(r) Celeron(r) CPU J1800@ 2, 41 GHz, 2 GB RAM DDR3, 500 GB ve Intel(r) HD Graphics card.
Eskiden 64 bit ti fakat 32 bite geçirdim sevdiğim uygulamalar açılmıyordu 64 bitte ondan. GTA 4 oynarken çok fazla kasmıyor bilgisayar. şaşırmıştım pek kasmamasına.

Sistem; Windows 8.1 Pro X86, 2 çekirdekli Intel(r) Celeron(r) CPU J1800@ 2, 41 GHz, 2 GB RAM DDR3, 500 GB ve Intel(r) HD Graphics card.
Eskiden 64 bit ti fakat 32 bite geçirdim sevdiğim uygulamalar açılmıyordu 64 bitte ondan. GTA 4 oynarken çok fazla kasmıyor bilgisayar. şaşırmıştım pek kasmamasına.
Eskiden GTA 4 çoğu bilgisayarda optimizasyon sıkıntısı çıkardığından tam oynanamıyordu. O yüzden eskiden oynayamıyorum diye içimde kalmıştı. 😞

Kullanım miktarını paylaşır mısın?

Kullanım miktarı CPU %40 45 RAM %50 60 aralarında dolaşıyor. Ama bilgisayar aşırı fazla kasmaya başladı. Masaüstüne sağ tıklatıyorum sağ tık menüsü anında açılırken şimdi en az 5 saniyede açılıyor. Ccleaner, Malwarebytes ve symantec endpoint protection ile taradım bilgisayarımı temizledim fakat hala devam eden bir sorun bu nasıl çözebilirim?

Kullanım miktarı CPU %40 45 RAM %50 60 aralarında dolaşıyor. Ama bilgisayar aşırı fazla kasmaya başladı. Masaüstüne sağ tıklatıyorum sağ tık menüsü anında açılırken şimdi en az 5 saniyede açılıyor. Ccleaner, Malwarebytes ve symantec endpoint protection ile taradım bilgisayarımı temizledim fakat hala devam eden bir sorun bu nasıl çözebilirim?

Kullanım normal. Ekran kartının değerlerini söyler misin? Ekran kartı Driver'ini kurdun mu? Kuruluysa guncelmi bir bak. Bir de oyundayken fanlar çalışıyor mu?

Geri
Yukarı