Çözüldü Bilgisayarım yüksek çözünürlüğü algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vergil_Sparda

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 3.2 Ghz
8 Gb 3200 Mhz Ram
B450M-H Anakart
Nvidia Gtx1600 Super
256 Gb Apacer SSD
500 Gb Seagate HDD (2x)
650w 80+ Psu
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı açtığımda 1024x768 çözünürlüğünden yukarısı yoktu ekran kartı Driver'lerini sildim yükledim hiçbir şey değişmedi. Bilgisayarım güzel ama monitörüm eski olduğu için sadece VGA girişi var o yüzden HDMI dönüştürücü almıştım. Bayağıdır kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yoktu şimdi niye böyle oldu. HDMI'ın ekran kartına girişini söktüm çıkardım şimdi de maksimum 1440x900 çözünürlüğü var. Ayarlar da eskiden monitörümün modeli yazardı şimdi PnP monitör diyor. 1680x1050 aldığımda başlat çubuğu gidiyor hiçbir şey göremiyorum alt tarafta. Sorun nedir?

Ekran kartım: GTX 1660 Super.
Monitör: LG Flatron L222ws 1680x1050 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü veya VGA kablosunda sıkıntı olma olasılığı var. Farklı bir VGA kablosu ile deneyebilirsiniz.

Dönüştürücü veya VGA kablosunda sıkıntı olma olasılığı var. Farklı bir VGA kablosu ile deneyebilirsiniz.
Bizde de aynısı oluyor babama diyorum kabloda sıkıntı olabilir inat ediyor driver da driver nasıl açıklayıp ikna edebilirim babamı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben monitör güç kablosunu ve ekran kartı HDMI girişini çıkartıp 10 dakika bekledim öyle düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı