Bilgisayarıma RAT bulaştı nasıl çözebilirim?

Charled

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kardeşim Discord'dan atılan bir linke tıklamış ve o linkte bilgisayara 3. parti yazılımlar bulaştırmış. Programları sildim ama o virüsün bilgisayarımdan çıkmayacağını biliyorum. Bilgisayara format atsam direkt çözülür mü? Yoksa HDD resetleme falan mı yapmam gerekiyor? Bir arkadaşıma sordum o da HDD resetlemen gerekiyor formatla çözülmez dedi. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kardeşim Discord'dan atılan bir linke tıklamış ve o linkte bilgisayara 3. parti yazılımlar bulaştırmış. Programları sildim ama o virüsün bilgisayarımdan çıkmayacağını biliyorum. Bilgisayara format atsam direkt çözülür mü? Yoksa HDD resetleme falan mı yapmam gerekiyor? Bir arkadaşıma sordum o da HDD resetlemen gerekiyor formatla çözülmez dedi. Cevaplarınızı bekliyorum.

Temiz kurulum yapabilirsiniz.

En güçlüsü Norton Power Eraser. Affetmiyor, inciğini cıncığını dibine kadar ayıklıyor. Ama klasör ara kısmına tıkla ve sürücünü manuel seç, biraz uzun sürüyor ama ayrıntılı tarama yapıyor.

EEK ve KVRT ile tam tarama yapmanızı öneririm.

RAT bulaştığından nasıl emin oldunuz? Tespit yapan bir motor varsa imza tespit bilgilerini paylaşın ona uygun çözüm sunalım.

Hey arkadaşlar bende de aynı sorun mevcut donoreium adında RAT bir oyunun hilesini indirirken bulaştı virüsü Defender görmezden geldi 1 gün sonra %appdata% ya girdiğimde PC'min ismi, ne ait klasör ve ZIP dosyası buldum içine girdiğimde.

System features passwords Google cookies email addresses bu tür dosyalara rastladım sonra bunun bir tür RAT olduğunu öğrendim ve hesap mesap ne kadar şifre olup olmayanları değiştirdim ve aynı o bilgisayarda format USB'si oluşturdum şu an sorunsuz kullanıyorum hala içimde bir şüphe var acaba flash belleğe bulaşmış olabilir mi virüs enjekte olurken hiç takmadım sadece ISO dosyasını yazdırmak için kullandım.

Sizce Bir Sorun Olurmu ??

Yeni konular

Geri
Yukarı