Bilgisayarıma Trojan virüsü bulaştı

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar rastgele Defender taraması yaparken PC'de Trojan ile karşılaştım, Defender'ın eylem bölümünden kaldır dedim ve tehdit kaldırıldı dedi, ben de Windows gitmeyecek şekilde Windows'un olduğu C bölümünü tamamen sıfırladım(ne olur ne olmaz diye) şimdi bilgisayarda virüs kalmış Mıdır? Eğer kaldıysa flash ile aynı PC'den Windows yükleyip format atsam Trojan Flash'a geçer mi?

Arkadaşlar rastgele Defender taraması yaparken PC'de Trojan ile karşılaştım, Defender'ın eylem bölümünden kaldır dedim ve tehdit kaldırıldı dedi, ben de Windows gitmeyecek şekilde Windows'un olduğu C bölümünü tamamen sıfırladım(ne olur ne olmaz diye) şimdi bilgisayarda virüs kalmış Mıdır? Eğer kaldıysa flash ile aynı PC'den Windows yükleyip format atsam Trojan Flash'a geçer mi?

Arkadaşlar rastgele Defender taraması yaparken PC'de trojan ile karşılaştım, Defender'ın eylem bölümünden kaldır dedim ve tehdit kaldırıldı dedi, ben de Windows gitmeyecek şekilde Windows'un olduğu C bölümünü tamamen sıfırladım(ne olur ne olmaz diye) şimdi bilgisayarda virüs kalmış mıdır? Eğer kaldıysa flash ile aynı PC'den Windows yükleyip format atsam trojan Flash'a geçer mi?

Kardeşim şu temiz kurulumculardan bıktım vallaha bıktım şu 3 program ile tarat sorunun çözülür.
1. Norton Power eraser.
2. Kaspersky Security Cloud.
3. Hitman Pro.

AdwCleaner'ın tarayıcıdaki "reklam" gibi virüsleri silen bir program olduğunu biliyorum, yani bu olayda bir şeye yarayacak bir program değil gibi.

Windows Defender'dan Tam Tarama çalıştırın. Ondan sonra KIS, Norton, Malwarebytes, Trojan Remover gibi programlarla tam tarama yapın.

AdwCleaner'ın tarayıcıdaki "reklam" gibi virüsleri silen bir program olduğunu biliyorum, yani bu olayda bir şeye yarayacak bir program değil gibi.

Windows Defender'dan Tam Tarama çalıştırın. Ondan sonra KIS, Norton, Malwarebytes, Trojan Remover gibi programlarla tam tarama yapın.
Aslında tam taramada virüs çıkmadı hızlı taramada çıktı acaba sorun flaşta mı flaşı taktıktan sonra hızlı tarama yaptım çıktı
Windows defender sildi ama bir sorun olur mu

Aslında tam taramada virüs çıkmadı hızlı taramada çıktı acaba sorun flaşta mı flaşı taktıktan sonra hızlı tarama yaptım çıktı
USB varken sıkıntı çıkarıyorsa USB'yi çıkarın sonra PC'nize bulaşmış olma ihtimaline karşılık "Tam Tarama" yapın. Sıkıntı yoksa büyük ihtimal sorun USB bellektedir ve takmanıza rağmen bilgisayara virüs bulaşmadıysa USB'yi takma yoluyla bulaşan bir virüs değildir. O yüzden USB'yi PC'ye takın sonra biçimlendirin.

Geri
Yukarı