Bilgisayarıma uygun olan bir RAM'i nasıl bulurum?

Ahmet238

Centipat
Daha fazla  
Ben şu an Kingston DDR4 2133 MHz 8 GB RAM kullanıyorum fakat 3000MHz 8 GB almak istiyorum ama bilgisayarda sıkıntı çıkar mı bilemiyorum bana bir fikir verebilir misiniz? Ve CL ne demek acaba ve 2 RAM takınca channel Dual mi oluyor CPU-Z uygulamasında.

Ben şu an Kingston DDR4 2133 MHz 8 GB RAM kullanıyorum fakat 3000MHz 8 GB almak istiyorum ama bilgisayarda sıkıntı çıkar mı bilemiyorum bana bir fikir verebilir misiniz? Ve CL ne demek acaba ve 2 RAM takınca channel Dual mi oluyor CPU-Z uygulamasında.
Anakartın ve işlemcinin desteklediği miktara bağlı. CL gecikme demek, az olması makbul. 2 RAM takınca dual channel oluyor.

2 farklı kanaldan ram kullanıldığında dual channel denir. CL gecikme değeridir. Anakartınız kaç MHz ram destekliyorsa o kadar takabilirsiniz.

Pek önerilmese ve sağlıklı olmasa da farklı özelliklere sahip RAM'leri kullanabilirsiniz. Ancak sistem kendisini en kötü RAM'e göre ayarlar ve diğer RAM'in özelliklerini de ona indirir. Dual Channel aktif olur ama o kadar da başarılı olamayabilir. Verimli ve sağlıklı olması açısından iki RAM'in de tamamen aynı olması gerekmektedir.

Google'a anakart modelinizi yazıp özelliklerine bakarak. :)

1653066360684.png

burdaki Memory Types benim ne kadara kadar kullanacağımımı söylüyor

Dosya Ekleri

• 1653066277983.png
    1653066277983.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı