Bilgisayarıma virüs bulaştı

Afeka

Picopat
Arkadaşlar uzatılı bir linkten CS 1.6 indirdim. İndirdikten sonra hemen anladım virüs olduğunu hemen kaldırdım bilmediğim ne varsa. Şu an görev yöneticim böyle arama kısmını askıya aldı ve PC'yi yeniden başlatında başlat uygulamasını çalıştırıyor. Lütfen yardım edin ellerim ayaklarım buz kesti.
Yardım edermisiniz.

Dosya Ekleri

• unknown_2022.01.25-15.08.png
    unknown_2022.01.25-15.08.png
    108,1 KB · Görüntüleme: 81
  • unknown_2022.01.25-15.08_1.png
    unknown_2022.01.25-15.08_1.png
    109,1 KB · Görüntüleme: 83

Mirlex

Centipat
Arkadaşlar uzatılı bir linkten CS 1.6 indirdim. İndirdikten sonra hemen anladım virüs olduğunu hemen kaldırdım bilmediğim ne varsa. Şu an görev yöneticim böyle arama kısmını askıya aldı ve PC'yi yeniden başlatında başlat uygulamasını çalıştırıyor. Lütfen yardım edin ellerim ayaklarım buz kesti.
Yardım eder misiniz?

İlk olarak Malwarebytes (tam tarama) ile tarama yapın silecektir ondan sonra bir de AdwCleaner ile tarama yapın bu dediklerimi tekrar edin 1 kere en sonda da Kaspersky indirerek taratın. Güvenli modda yaparsanız daha temiz olur ama size kalmış.

KS
KS
Afeka

Afeka

Picopat
Format atabilirsiniz.
Bilmiyorum format atmayı.
İlk olarak Malwarebytes (tam tarama) ile tarama yapın silecektir ondan sonra bir de AdwCleaner ile tarama yapın bu dediklerimi tekrar edin 2 kere en sonda da Kaspersky indirerek taratın. Güvenli modda yaparsanız daha temiz olur ama size kalmış.
Hemen deniyorum. Gelişmeleri yazacağım buraya.

KS
KS
Afeka

Afeka

Picopat
İlk olarak Malwarebytes (tam tarama) ile tarama yapın silecektir ondan sonra bir de AdwCleaner ile tarama yapın bu dediklerimi tekrar edin 2 kere en sonda da Kaspersky indirerek taratın. Güvenli modda yaparsanız daha temiz olur ama size kalmış.
Bu mu hocam. Yanlış indirmeyeyim.

Dosya Ekleri

• unknown_2022.01.25-15.14.png
    unknown_2022.01.25-15.14.png
    157,5 KB · Görüntüleme: 67

Mirlex

Centipat
Bilmiyorum format atmayı.

Hemen deniyorum. Gelişmeleri yazacağım buraya.

Bir şey diyeceğim virüs bulaştığına emin misin çünkü arama kısmını kullanmadıkça zaten Windows askıya alır. Benim bildiğim genellikle virüs sıkıntılı olduğunda bellek veya CPU çok kullanarak görev yöneticisinde en üst kısma yerleşir ve kaldırmaya kalktığınızda kalkmaz.

Emperor4231

Hectopat
Makaleler
1
Sistem geri yükleme açıksa geri bir tarihe gidebilirsiniz. Korkmanıza gerek yok. Eğer eski bir sürüm Windows 10 kullanıyorsanız ondan dolayı arama kısmı kilitlenmiş olabilir. Güncelleme yaparak düzeltebilirsiniz.

Yukarı