Bilgisayarıma virüs bulaştı

Nasıl sileceğim?

Malwarebytes ile tarama yapın temizler. Eğer hala şüpheniz olursa Revo Uninstaller ile şüpheli programları kaldırabilir ve Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz.

Malwarebytes ile tarama yapın temizler. Eğer hala şüpheniz olursa Revo Uninstaller ile şüpheli programları kaldırabilir ve Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz.
McAfee adlı program kurmuştu onla ilgili programları durdurdum ve kaldırdım. Chrome uzantısı falan kurmak istedi izin vermedim. Az önce Malwarebyts ile taramada yaptım temiz çıktı. Ama hala içimde bir şüphe var.

Attığınız sitedeki CS 1.6'nın virüslu olduğunu düşünmüyorum. Mobilde olduğum için şifreli .rar'dan çıkarıp yeni .rar'a koyamıyorum. Aşağıdaki adımları uygular mısınız?
  • Siteden indirdiğiniz .rar uzantıli dosyayı masaüstünde oluşturduğunuz bir klasöre atın.
  • Sağ tık buraya çıkart deyin, şifreyi girip çıkartın.
  • Sonra içinden çıkan dosyayı/dosyaları seçip sağ tık "Arşive ekle..."yi seçin.
  • Önünüze gelen pencerede sol üstteki arşiv adı yazan yerden arşivin adını isterseniz değiştirebilirsiniz. İsmini herhangibir şey koyduktan sonra sağ alttaki tamam butonuna basın ve bekleyin.
  • Sonra koyduğunuz isime sahip arşivi VirusTotal'a yükleyin ve bekleyin.
  • Yüklenmesi biraz uzun sürebilir ama süreç tamamlandıktan sonra indirdiğiniz setup onlarca virüs programıyla taranmış olacak.
VirusTotal sitesinin linki:

Game product 6.5.0 var. Virüsmü acaba ?
Attığınız sitedeki CS 1.6'nın virüslu olduğunu düşünmüyorum. Mobilde olduğum için şifreli .rar'dan çıkarıp yeni .rar'a koyamıyorum. Aşağıdaki adımları uygular mısınız?
  • Siteden indirdiğiniz .rar uzantıli dosyayı masaüstünde oluşturduğunuz bir klasöre atın.
  • Sağ tık buraya çıkart deyin, şifreyi girip çıkartın.
  • Sonra içinden çıkan dosyayı/dosyaları seçip sağ tık "Arşive ekle..."yi seçin.
  • Önünüze gelen pencerede sol üstteki arşiv adı yazan yerden arşivin adını isterseniz değiştirebilirsiniz. İsmini herhangibir şey koyduktan sonra sağ alttaki tamam butonuna basın ve bekleyin.
  • Sonra koyduğunuz isime sahip arşivi VirusTotal'a yükleyin ve bekleyin.
  • Yüklenmesi biraz uzun sürebilir ama süreç tamamlandıktan sonra indirdiğiniz setup onlarca virüs programıyla taranmış olacak.
VirusTotal sitesinin linki:
Bilgisayarı yeniden başlattım. Çalıştırı açıyor görev yöneticisi bu şekilde gittimi sizce virüs?

Dosya Ekleri

• unknown_2022.01.25-15.34.png
    unknown_2022.01.25-15.34.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 51
  • unknown_2022.01.25-15.42.png
    unknown_2022.01.25-15.42.png
    978,5 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Bilgisayarı yeniden başlattım. Çalıştırı açıyor görev yöneticisi bu şekilde gittimi sizce virüs?
Doğru linke bastıysanız indirdiğiniz dosyada virüs olduğunu sanmıyorum.

Yanlış linke bastım ve bazı uygulamalar kurdu. Hepsini durdurup, kaldırdım. Şuan virüs varmı yokmu Malwarebytes ilede tarama yaptım temiz çıktı.
MalwareBytes ile tam tarama yaptıysanız sorun olacağını sanmıyorum. Muhtemelen virüs temizlenmiştir.

Game product 6.5.0 var. Virüsmü acaba?

Bilgisayarı yeniden başlattım. Çalıştırı açıyor Görev Yöneticisi bu şekilde gittimi sizce virüs?

Gitmiş gibi görünüyor.

Görev yöneticisinden zararlı tespiti olmadığını artık kaç kez söyleyeceğiz? Atmayın şunu artık. Zararlı olduğunu nereden anladınız acaba? Bazı UWP işlem grupları (Windows Search, ASUS Armoury Create en basit örnek.) kullanılmadığında sistem performansını arttırmak için kendini askıya alıyor, zararlı kaynaklı bir durum değil.

Yüklü olan anti-virüs yazılımıyla tarama yapın. Temiz çıktıysa ve hala daha şüpheniz varsa:

McAfee diye uygulama indirdi. CPU %100 olmuştu. McAfee içeren şeyleri sonlandırdım. Azaldı CPU.
Ne yapacağım?
Anti-virüs işlemleri öyle kapatılmaz. Kullanmıyorsanız kaldırın.
Game product 6.5.0 var. Virüsmü acaba ?
Programlar ve Özellikler kısmına bakarak zararlı tespiti yapılmaz. Tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı