Bilgisayarıma virüs girdi, nasıl kurtulurum?

m.b.d45

Hectopat
Bugün kuzenim yanlışlıkla bilgisayarıma bir dosya indirip kurmaya çalışmış bilgisayarım da Windows güvenlik bildiriminden 10 tane kadar zararlı yazılım tespit edilmiş.
Sonrasında ben de ESET antivirüsü indirdim ve tarama yaptım zararlı yazılımlar silindi fakat programlarda 2 tane yeni program buldum ve resimlerini çektim bu programlar zararlı mıdır? Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    4 KB · Görüntüleme: 90
  • 1.png
    1.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Programların tarihi bugünü gösteriyor. Ne olduğu belli olmayan bir programa benziyor, sil bence.

Ah yokmu o kuzenler, o komşu çocukları... En olmadık yerden en olmadık virüsleri bulaştırırlar bilgisayara. Sonra sorarsın ''Ne yaptın?'' cevap klasik ''Bir şey yapmadım valla oyun oynuyordum.'' Aynen virüs zaten kendi imkanlarıyla bulaştı bilgisayara. Eşşek sudan gelene kadar döveceksin ya.

Bugün kuzenim yanlışlıkla bilgisayarıma bir dosya indirip kurmaya çalışmış bilgisayarım da Windows güvenlik bildiriminden 10 tane kadar zararlı yazılım tespit edilmiş.
Sonrasında ben de ESET antivirüsü indirdim ve tarama yaptım zararlı yazılımlar silindi fakat programlarda 2 tane yeni program buldum ve resimlerini çektim bu programlar zararlı mıdır? Ne yapmalıyım?
Format yolu gözüküyor bence virüs programlarıyla vakit kaybetmeyin.

Yeter, yeter, yeter, yeter ve yeter. Yıl 2020, çıkın 2010'dan lütfen... çıkın ya. Meşale ister misiniz?
Kod:
https://malwaretips.com/blogs/malware-removal-guide-for-windows/

https://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/

https://us.norton.com/internetsecurity-malware-how-to-remove-malware.html
1578594960540.png

1578595005996.png

1578595307461.png

Her yerde format öneriyorlar ya, her yerde ya. Nerede bir zararlı konusu orada formatçılar, ya arkadaş madem bu kadar format atmayı seviyorsunuz gidin bilgisayarcı olun bence. Hem tatmin ola ola format atarsınız, hem para kazanırsınız. Niye bu kategori ya? Niye her konuya format öneriyorsunuz?

Her şeye format önermeyin, format çözüm olarak değerlendirilemez. Her konuya format önermeye devam ettiğiniz müddetçe yüksek ihtimal ceza alacaksınız, eğer en ufak bir şey bile bilmiyorsanız zararlılar hakkında bu kategoriye yazmayın. Bu kadar basit, her konuya format önermek nedir ya?

Arkadaş 2020 yılına girdik ama ben hala bu forumda, bu kategoride ilk çözüm olarak format görüyorum.
İnsan, format öneren insanlar ne zaman pes edecek diye düşünmüyor değil artık.

İlk olarak denetim masasından kaldırmaya çalış.

Sonrasında Kaspersky Rescue Disk ile tarama gerçekleştir. Aşağıda nasıl kullanacağın yazıyor.
1578593855578.png

Tarama sonunda çıkanları karantinaya al veya sil.

Son düzenleme:
En kötü ihtimalde format atarsın diyerini bilmiyorum ama Multitimer version 1.0 virustur öncelikle KasperSky gibi antiviruslerle silmeye çalışın baktın olmuyor format atarsın.

Format en son çaredir. ESET SysRescue bu programı indirip rufus ile USB diskinize yazdırıp. Boot edin sizi Windows gibi masaüstü karşılayacak ordan Sabit Diskinizi veya disklerinizi tarayın. Virüs varsa temizler.

Yeni konular

Geri
Yukarı