Bilgisayarıma Virüs Girdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet konuların linklerine paylaşmış. İncelendi ve temiz sistem. Öneriler yapıldı uygulamadı.
Hocam BIOS dışında hangisini uygulamadım Allahını seversen ? Buyur bu arada Malwarebytes virüs sonuçları.

Dosya Ekleri

• ww.txt
    3,1 KB · Görüntüleme: 166
Son düzenleme:
ASC dedim yapmadın, BIOS dedim yapmadın, Bitdefender kalıntıları var dedim yapmadın. Sonra Malwarebyte raporunu atıyorsun bana ASC'yi zararlı bulduğunu o da söylüyor sonra neyi yapmadım diyorsun.
Kendi yazdığın da burada:
GetSystemİnfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

@THE_MILLER Benim dediklerimi anlamıyor heralde sen belki anlatırsın.
ASC'yi yapmadım çünkü ASC'yi virüs bulaştıktan sonra yükledim, BIOS'u tecrübem olmadığı için yapmadım, Bitdefender'ı yaptım.

ASC'yi kaldırmamaktaki ısrarın neden. Zararlı bulaşmasından önce veya sonra yüklemenin bir anlamı yok. Emin ol o bahsettiğin zararlısaldan daha ciddi zarar vermekte. Murat rapora göre sistemin temiz diyorsa temizdir. Sadece bu belirtilen uygulamalardan kurtul.

2 saatir konuyu takip ediyorum daha yeni çaktım ASC'yi.. @rico dostum o programdan hemen kurtul.. Hocalarımın da dedikleri gibi, tersine hız sağlayan bir programdır kendileri.. En kısa sürede kaldır. Onun yerine CCleaner, Auslogisc Boost Speed vs. tarzı programlar tercih edebilirsin..
Bir de şunu belirmek isterim ki @Murat5038 hocamız eski bir moderatördür kendisi. Ve bu konuda bilgili birisidir. @THE_MILLER hocamız zaten moderatör ve yine aynı konuda uzman birisidir.. Tavsiyelerine kulak asma yani.. (y)

Hocam bütün IObit uygulamalarını kaldırdım fakat şunu anlamıyorum.. Ben bu ASC'yi yıllardır kullanıyorum ve virüs bulaştıktan sonra kurduğum halde onu sil demeniz mantıklı gelmedi. Kaspersky, Malwarebytes, Sistem Tarama 1-2 bütün Antivirüsleri denedim fakat bir işe yaramadı.

Yok cidden ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyosunuz. Dalgınlığıma geldiği için link kısaltma sayfasından reklama tıkladım diyorum, Javascript dosyası açtım diyorum, bana CMD'den yönetici izni sağlamalısınız diye pencere açıldı, kapadım tekrar geldi bilgisayarı kapatıp açtım aynı pencere tekrar geldi ve kapanmadı ben de evet demek zorunda kaldım diyorum, bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı diyorum, antivirüs programları hiçbir tehdit bulmadı buna rağmen diyorum siz hala kendi dünyanızda dönüyosunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı