Bilgisayarıma zararlı bulaştı

Katılım
4 Mart 2019
Mesajlar
4.417
Makaleler
16
Çözümler
3
Yer
Bahçelievler
Bilgisayarıma USB'mi takmamla zararlı bulaşması bir oldu. KTS harici disk taraması çalıştı. USB belleğimde iki zararlı buldu, karantinaya alındığını belirtti. Ancak zararlı bilgisayarıma da bulaştı. Google Chrome anasayfamı değiştirdi. Masaüstü arkaplanımı değiştirdi. Sorularınızı bekliyorum.
@Murat5038
 
KS
KS
Kaspersky Kullanıcısı
Katılım
4 Mart 2019
Mesajlar
4.417
Makaleler
16
Çözümler
3
Yer
Bahçelievler
Bu konuyu 27.11.2021 tarihinde açmamamın sebebi öncelikle Kaspersky Türkiye teknik desteğine yönelmiş olmamdır.
Öncelikle support.kaspersky.com adresinden raporumu oluşturdum.
29 Kasım 2021 Saat 17:20'de 02169001218 numarasını aradım. Uzaktan bağlantı ile kontrol edilmesini istedim. Zakir Zaman beyin mesai bitimine az kaldı yarın bağlanırım demesi üzerine 29 Kasım 2021 saat 17'de bağlanmak üzere görüşme sona erdi.
30 Kasım 2021 saat 17:28'de aynı numarayı tekrar aradığımda bu sefer bir hanımefendi cevapladı. Zakir bey müsait değil dedi. 28 dakika geciktiğim için tüm günü aksattılar.
1 Aralık 16:30'da aradığımda Zakir beye ulaşabildim. Kaspersky Bomgarcloud programını indirmek için gönderilen linki Google Chrome adres satırına yazarken kaspersky.bomcarcloud şeklinde devam eden linki adres satırına yazmam sona erince (henüz siteye bağlantı kurmamıştım) adres satırında ".com" ibaresi belirdi. Ben de link haricindeki ifadeyi silip üç kere kontrol edip klavye üzerindeki Enter tuşuna bastım. Bu sefer de (www.google.com adresinin www.google.con olarak değişmesi şeklinde örneklendirebileceğim) bir olay yaşadım.
Teknik destek gönderdiği programa Windows kullanıcı hesabı isteğine evet dememi istediğinden onayladım. Kullanıcı sözleşmesini kabul ettim.
Zakir bey tekrar onay ekranı geleceğini belirtince onu da onayladım.
Bağlantı başladı. Ben dokunmadığım halde Zakir bey görüşme boyunca iki kere "siz mi dokundunuz mouse'a" dedi.
Masaüstü arkaplan değişmesi Kaspersky teknik destek mühendisi Zakir ile bağlantının dördüncü dakikasına denk geldi. Masaüstü arkaplanı siyah bir arkaplan ile değişti.
1 Aralık 17:28 Beyefendinin sesinin kesilmesinin ardından müşteri hizmetlerine bağlanma müziği çalmaya başladı ardından görüşme sonlandı. Chat üzerinden görüşmede misiniz yazdı. Benden tam tarama raporunu paylaşmamı istedi. Karantinadan çıkarmamı ve mail ile iletmemi istedi. Ben yaparsam sorumluluk bende olur ben yapmazsam ben sorumlu olmam ifadesini kullandı.
4 Aralık 14:19 Bilgisayarınızda virüs yok zaten antivirüs kullanıyorsunuz dedi. Bilgisayarcıya götürün bilgisayarınızı dedi. Bilgisayarcıların orijinal işletim sistemi kullanmayacağını belirtti. Biz yapabileceğimizi yaptık demesinin ardından görüşme sona erdi.
 

Murat5038

Yottapat!
Sosyal Tayfı
Katılım
1 Mayıs 2013
Mesajlar
43.001
Makaleler
36
Çözümler
212
Yer
Sakarya
Yukarı