Bilgisayarımda gözükmeyen fakat yer kaplayan dosyalar var

ReqtSpeed

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Seagate ST2000DM008 Barracuda 2TB
D diskimin 1.65TB'ı dolu gözüküyor. Lakin windirstat ile tarattığımda veya normal Windows ile bütün dosyaları seçip tarattığımda 870 GB'ı dolu gözüküyor. Bilgisyara bundan önce format atmıştım formattan sonra Steam librarym yok olmuştu. Anladığım kadarıyla yok olmamış ama Windows da var olduğunun farkında değil. Bunu nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• 1642179650010.png
    1642179650010.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 102
  • 1642179722610.png
    1642179722610.png
    485,6 KB · Görüntüleme: 145
Win32.sality adlı bir virüsten kaynaklı olabilir arkadaşım. Bu virüs kullanılan alanı 2 katına çıkarıyor sende olduğu gibi. Bende de olmuştu Windows 7 zamanlarındayken. Bir gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini açıp bakabilir misin? Eğer sistemindeki dosyaların aynısı gizli klasör dosya şeklindeyse muhtemelen bu dediğim virüs vardır.

Sistemin kendi kurtarma seçenekleri ile ve tam kurulum yapmadan formatladıysan, eski dosyalar kalmıştır.
Bu olay D diskinde oluyor sistem buraya kurulu değil.
Win32.sality adlı bir virüsten kaynaklı olabilir arkadaşım. Bu virüs kullanılan alanı 2 katına çıkarıyor sende olduğu gibi. Bende de olmuştu Windows 7 zamanlarındayken. Bir gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini açıp bakabilir misin? Eğer sistemindeki dosyaların aynısı gizli klasör dosya şeklindeyse muhtemelen bu dediğim virüs vardır.
Gizli klasörleri gösterdim zaten WinDirStat bu klasörleri de gösteriyor fakat ortada dosyalar yok.
Disk yönetimi üzerinde kayıp depolamaya bakın derim ama Windows görüyorsa orada zaten duruyordur. Programı anlamadım açıkçası.
Programın yaptığı şey basitçe bütün windowsdaki bütün dosyaları tarayıp çok yer kaplayan dosyaları göstermesi. Basitçe diskteki bütün dosyaları ctrl-a yapıp seçip özellikler demekten çok farklı değil sadece daha detaylı.

Yeni konular

Geri
Yukarı