Bilgisayarımda mining virüsü mü var?

PossibleTurco

Kilopat
Makaleler
34
Arkadaşlar benim laptopum nedense Pazartesi ve Cuma günleri aşırı derece CPU tüketiyor ve buna bağlı olarak normalde boşta 45 derece olan cihazım o gün 50-60 arası çalışıyor. Bunun Mining virüsünden kaynaklanma ihtimali ne kadardır?

Merhaba,

Zararlı şüpheniz varsa MBAM ve KIS 2021 ile sisteme tam tarama yapın hocam. Eğer halen sorun devam ederse imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşırsanız size çok daha uygun bir çözüm yolu sunabiliriz.

Not: Benden sonra mesaj yazacak arkadaşlar lütfen 40 kere aynı şeyi yazmazsa sevinirim.

Merhaba,

Zararlı şüpheniz varsa MBAM ve KIS 2021 ile sisteme tam tarama yapın hocam. Eğer halen sorun devam ederse imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşırsanız size çok daha uygun bir çözüm yolu sunabiliriz.

Not: Benden sonra mesaj yazacak arkadaşlar lütfen 40 kere aynı şeyi yazmazsa sevinirim.
Hocam şüphem var. Çünkü adaptörde sanki oyun oynamışçasına ısınıyor. Yani bir şeyler yük bindiriyor. İşlemci 50-60 derece de çalışsa bile (bir ara termal macunu bitmek üzereydi) adaptör ısınmazdı. Adaptör ısındığı için şüpheliyim. Tarama yapıp sonucu bildireceğim size.

Hocam şüphem var. Çünkü adaptörde sanki oyun oynamışçasına ısınıyor. Yani bir şeyler yük bindiriyor. İşlemci 50-60 derece de çalışsa bile (bir ara termal macunu bitmek üzereydi) adaptör ısınmazdı. Adaptör ısındığı için şüpheliyim. Tarama yapıp sonucu bildireceğim size.
Beklemedeyim hocam. Daha sonra siz mesaj yazınca bildirim gelsin diye bu mesajı buraya bırakıyorum.

Arkadaşlar benim laptopum nedense Pazartesi ve Cuma günleri aşırı derece CPU tüketiyor ve buna bağlı olarak normalde boşta 45 derece olan cihazım o gün 50-60 arası çalışıyor. Bunun Mining virüsünden kaynaklanma ihtimali ne kadardır?
Sağlam bir programla tarama yapmalısın bence hocam, benim eski bilgisayarımda da vardı mining virüsü.

Antivirüs ve antimalware direkt çözüm lakin sistem boştayken bileşenlerin yüzde kaç kullanıldığını kontrol ettiniz mi?
%60-70 kullanılıyor. Bu dediğim gibi Pazartesi ve Cuma öğleden akşama kadar sürüyor. Mining olmasından şüpheliyim.
Beklemedeyim hocam. Daha sonra siz mesaj yazınca bildirim gelsin diye bu mesajı buraya bırakıyorum.
Yeniden merhaba hocam. Dediğiniz programlar ile tarama yaptım. 3-5 virüs buldum ve temizledim. Ancak içim rahat değil. Dediğiniz gibi rapor 1 ve 3'ü atıyorum;

Rapor 1:

Rapor 2:
Rapor 1 linki olmamış bir daha atıyorum hocam;
@24099
Hocam Rapor 1'i Google sildiği için Dropbox'a koydum. Mining virüsünü benim acilen yok etmem lazım yoksa format atmak zorunda kalacağım.
@24099

Son düzenleme:
Hocam Rapor 1'i Google sildiği için Dropbox'a koydum. Mining virüsünü benim acilen yok etmem lazım yoksa format atmak zorunda
Çok özür dilerim hocam, konu hakkında bildirim gelmedi. Şu anda aklıma geldi konuyu geri buldum. Görememiştim, sorunu çözdünüz mü? Çözülmediyse ona göre raporlara bakıp size bildirim atacağım.

Hakkınızı helal edin, göremediğim için geç kaldım :(

Çok özür dilerim hocam, konu hakkında bildirim gelmedi. Şu anda aklıma geldi konuyu geri buldum. Görememiştim, sorunu çözdünüz mü? Çözülmediyse ona göre raporlara bakıp size bildirim atacağım.

Hakkınızı helal edin, göremediğim için geç kaldım :(
Çözemedik hocam hala. Explorer.exe yeniden başlatmazsam ısınıyor cihaz onu farkettim. Explorer.exe ile alakalı bir sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı