Çözüldü Bilgisayarımda prt sc tuşu ile ekran görüntüsü alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alp eren0000

Femtopat
Eskiden Windows logo tuşu + prt sc tuşuyla ekran görüntüsü alırdım fakat artık o iki tuşa bastığımda ekran görüntüsü almıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başlat menüsüne print screen yazın. Ayarlara gidin ve print screen tuşu ile ekran görüntüsü alma ayarını açın.

@alp eren0000 sorunun çözülüp çözülmediği hakkında bizi bilgilendirir misin?

Xantern

Hectopat
Makaleler
2
Yer
TR server
Başlat menüsüne print screen yazın. Ayarlara gidin ve print screen tuşu ile ekran görüntüsü alma ayarını açın.

@alp eren0000 sorunun çözülüp çözülmediği hakkında bizi bilgilendirir misin?

Son düzenleme:
Çözüm

kaiser soze

Hectopat
Kullandığım tüm bilgisayarlarda prt sc tuşuna tek basıyorum. Windows tuşu ile beraber basıldığını ilk defa duyuyorum.
Sizin dediğiniz durumda ekranın tamamı panoya kopyalanır. Paint vb. program açılarak o görüntü yapıştırılabilir. Ancak Windows 10'da bu bahsedilen kısayol kullanılırsa ekran görüntüsü direkt olarak kullanıcı klasörü altındaki resimler klasörüne kaydedilir. Konuyu açan üye bu özelliğin çalışmadığını söylemiş.

Emre133

Centipat
Yer
Ankara
Sizin dediğiniz durumda ekranın tamamı panoya kopyalanır. Paint vb. program açılarak o görüntü yapıştırılabilir. Ancak Windows 10'da bu bahsedilen kısayol kullanılırsa ekran görüntüsü direkt olarak kullanıcı klasörü altındaki resimler klasörüne kaydedilir. Konuyu açan üye bu özelliğin çalışmadığını söylemiş.
Bunu bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim benim için daha kolay oldu. 😊

Yeni konular

Yukarı