Çözüldü Bilgisayarımdaki bütün dosyalar nasıl yedeklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer Akay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayarım yavaşladığı için format atacaktım ve sonra gidip dosyaları yedeklemeye başladım.
Ancak aklıma Steam oyunlarımı yedekleyemeyeceğim geldi.
Artı olarak elimdeki USB bellekler 16 GB boyutunda ve benim dosyalarım çok daha büyük.
Dosyaları D diskine taşımayı düşündüm ancak Steam oyunları gibi şeyleri nasıl taşıyacağımı bilmiyorum.
Acaba bütün dosyalarımı nasıl D diskine taşıyabilirim?

Çözüm
Teşekkür ederim.
Şu an yaparken aklıma takıldı diğer dosyaları nasıl D diskine atabilirim?
Diğer program dosyalarını taşımak mümkün değil bildiğim kadarıyla. Ama program dosyalarının kullanıcı verilerini taşıyabilirsin. Örneğin ben geçenlerde pc verilerini yeni pc'ye taşırken Chrome verilerini userdata isimli dosya ile taşımıştım. Tüm geçmiş vs geçiyor. Bir de sık kullanılanları yedeklemiştim.

Bunlar dışında kullandığın programın sana ait özel bir konfigürasyonu varsa ve senin için sonradan epey zaman alacaksa bunları yedekleyebilirsin. Programların veri tuttuğu yer genelde kendi dosyaları içerisinde özel bir yerde oluyor. İnternette araştırıp her program için bulabilirsin.
Merhabalar.
Bilgisayarım yavaşladığı için format atacaktım ve sonra gidip dosyaları yedeklemeye başladım.
Ancak aklıma Steam oyunlarımı yedekleyemeyeceğim geldi.
Artı olarak elimdeki USB bellekler 16 GB boyutunda ve benim dosyalarım çok daha büyük.
Dosyaları D diskine taşımayı düşündüm ancak Steam oyunları gibi şeyleri nasıl taşıyacağımı bilmiyorum.
Acaba bütün dosyalarımı nasıl D diskine taşıyabilirim?
Steam oyunlarınızın kurulu olduğu klasörü açın, içindeki oyunları kopyalayın, D diskine yapıştırın. Sonra format attığınızda Steam içinde Steam>Ayarlar>İndirmeler>Kütüphane Klasörleri yolunu izleyip Kütüphane Klasörü Ekle butonuna basın. Oradan oyunlarınızın kurulu olduğu diski seçin.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.
Şu an yaparken aklıma takıldı diğer dosyaları nasıl D diskine atabilirim?
Diğer program dosyalarını taşımak mümkün değil bildiğim kadarıyla. Ama program dosyalarının kullanıcı verilerini taşıyabilirsin. Örneğin ben geçenlerde pc verilerini yeni pc'ye taşırken Chrome verilerini userdata isimli dosya ile taşımıştım. Tüm geçmiş vs geçiyor. Bir de sık kullanılanları yedeklemiştim.

Bunlar dışında kullandığın programın sana ait özel bir konfigürasyonu varsa ve senin için sonradan epey zaman alacaksa bunları yedekleyebilirsin. Programların veri tuttuğu yer genelde kendi dosyaları içerisinde özel bir yerde oluyor. İnternette araştırıp her program için bulabilirsin.

Çözüm
Diğer program dosyalarını taşımak mümkün değil bildiğim kadarıyla. Ama program dosyalarının kullanıcı verilerini taşıyabilirsin. Örneğin ben geçenlerde PC verilerini yeni PC'ye taşırken Chrome verilerini userdata isimli dosya ile taşımıştım. Tüm geçmiş vs geçiyor. Bir de sık kullanılanları yedeklemiştim.

Tamamdır teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı