Bilgisayarımdaki Tüm Ram'i Kullanamıyorum

kerim1995

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba bilgisayarımda 3gb Ram takılı idi 2x1 gb ben dün 2gb ram aldım taktım ramlari sorun yok. Ama 4.00 GB görünüyor.( Kullanılabilir miktar 3.0 GB ) görünüyor. Ben tamamını kullanmak istiyorum denediğim şeyleri bilgisayarımın özelliklerini vs. yazacağım, lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.
INTEL CORE DUO 2 CPU E7500 İşlemci,
SAPPHIRE ATİ RADEON HD 6750 Ekran kartım,
GIGABYTE 945GCM-S2,
İşletim sistemim WİNDOWS 8 64 Bit.
Denediklerim; Bios'u güncelleştirdim, msconfig ayarına baktım kapalı o.
Bir kaç resim de paylaşacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.
aqln0Q.png
P3176O.png
yd6Gok.png

Aynı sorun bende de var. Benim 3.00 iken ekran kartı paylaşımlıydı, kapadım 3,25 oldu. Deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o 1gb ram yine kullanılıyor mu? Ama bazı oyunlar 4gb ram istiyor, yoksa oyun açılmıyor. Planet side 2 gibi onu nasıl yapacağım?

Bilgisayarında bir takım hizmetler var senin bilgisayarının daha yararlı çalışması için. Bu programlar enerjilerini RAM'den alır ve bu nedenle RAM'inin tamamını kullanamazsın. Aynı şey telefonlar ve tabletler için de geçerli.

Cevap bekliyorum. 4GB ı kullanmam gerekli neden böyle bir şey var çözmüş değilim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı