Bilgisayarımdan gelen sesin kaynağı nedir?

MEFTUN01

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün artık en son kasayı ne zaman temizledim bilmiyorum fakat en az 6 ay olmuştur detaylı bir temizlik yaptım baya toz kir çıktı ondan sonra bilgisayarı çalıştırdım sesler gelmeye başladı büyük ihtimal fan sesi sizce neden böyle oldu?

Kardeşim parçaları sökmedim işlemci fanını sökeyim dedim olmadı bi kasanın arkasına dayalı olan fan var onu söktüm temizledim diğerlerini ıslak bezle silip elektrikli süpürgeyle tozlarını aldım.

Sanırım fanlar ya kabloya çarpıyor ya da fonların mili zarar gördü yalpalayarak dönüyor. Kasayı açıp sesin nereden geldiğine bakabilir misiniz?

İşlemci fanını sökeyim dedim fidaları sökemedim ama baya oynadım ondan olabilir mi?

Kasanın içinde elimin girdiği her parçayı silip tozunu aldım.

İşlemci yeterince soğuyor mu soğuyorsa işlemci fanında sorun olduğunu sanmam. Ben yanlış takmıştım bir kez sol taraf kalkmıştı işlemci 70 dereceyi gordu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı