Bilgisayarımı ofisin ağına nasıl bağlayabilirim?

MertGunesus

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba.

Bugün ofiste kendi bilgisayarımı getirdim.

Wi-Fi üzerinden, ofiste belgelerin paylaşıldığı ortak alana bağlanmaya çalışıyorum fakat bağlanamıyorum.

Nasıl bağlanabilirim? Teşekkürler.

Merhaba.

Bugün ofiste kendi bilgisayarımı getirdim.

Wi-Fi üzerinden, ofiste belgelerin paylaşıldığı ortak alana bağlanmaya çalışıyorum fakat bağlanamıyorum.

Nasıl bağlanabilirim? Teşekkürler.
Ortak alan dediğiniz bir klasör sanırım. O klasörün bir IP adresi vardır. Örneğin 192.168.2.253 gibi. Öncelikle bilgisayardan ofis WİFİ ağına bağlanın sonra dosya gezginine o klasörün adresini yazıp giriş yapın.

Ofisin server kontrollünü kim sağlıyor ise onunla iletişime geçip ofis ağına VPN ile bağlanabilirsin. Örnek verecek olursak Sophos SSL VPN bu işi gören bir program ya da Serverın admini bilgisayarına şirket ağına erişim yetkisi verecek. Fakat şahsi bilgisayarın olduğu için ağ güvenliği için verilmeyebilir. Admin insiyatifine kalmış bir şey.

Son düzenleme:
Ofisin server kontrollünü kim sağlıyor ise onunla iletişime geçip ofis ağına VPN ile bağlanabilirsin. Örnek verecek olursak Sophos SSL VPN bu işi gören bir program ya da Serverın admini bilgisayarına şirket ağına erişim yetkisi verecek. Fakat şahsi bilgisayarın olduğu için ağ güvenliği için verilmeyebilir. Admin insiyatifine kalmış bir şey.
Ofisteki bilgisayarların hepsinde bulunan "Ortak Alan" isimli klasör. Dilekçelerimizi o klasöre atıyoruz.
Ofiste bilgisayardan çok fazla anlayan kişi yok. Zaten küçük bir ofis. Yöneticimizin bilgisayarının hard diski üzerinde açılmış bir klasör bu sanırım.
Ortak alan dediğiniz bir klasör sanırım. O klasörün bir IP adresi vardır. Örneğin 192.168.2.253 gibi. Öncelikle bilgisayardan ofis WİFİ ağına bağlanın sonra dosya gezginine o klasörün adresini yazıp giriş yapın.
Evet yalnızca bir klasör. Zaten ortak ağ üzerinden yaptığımız iki işlem var. Yazıcı kullanımı ve Ortak Alan klasörü. Çalışanlar dilekçelerini yazıyorlar ve ortak alan isimli bu klasöre attıyorlar. Yönetici avukat buradan kontrolü sağlıyor e imza ile imzalıyor ve ilgili alanlara gönderiyor
Ofiste active directory sistemi varsa bağlanmayabilirsin.
Bu sistemin olup olmadığını bilmiyorum

Evet yalnızca bir klasör. Zaten ortak ağ üzerinden yaptığımız iki işlem var. Yazıcı kullanımı ve Ortak Alan klasörü. Çalışanlar dilekçelerini yazıyorlar ve ortak alan isimli bu klasöre atıyorlar. Yönetici avukat buradan kontrolü sağlıyor e imza ile imzalıyor ve ilgili alanlara gönderiyor

Dediğim işlem sonuç vermeli. Wi-Fi ile ağa bağlanın sonra başka bilgisayardan ortak ağın bulunduğu IP'ye bakın ve kendi bilgisayarınızdan oraya giriş yapmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı