Bilgisayarımın bir oyunu kaldıracağını nasıl anlarım?

egeyardimli

Hectopat
Merhaba, bir oyun oynamak istediğimde sistem gereksimlerini yazıyorum, işlemcide Intel Core'lu bir şeyler yazıyor ama benimki farklı. Mesela benim işlemcimin bundan iyi olup olmadığını anlama yolu var mı? Örnek olarak M&B Bannerlord'un Gereksinimleri;

İşletim sistemi: Windows 7 (64 Bit)
İşlemci: Intel Core i3-8100 ya da AMD Ryzen 3 1200.
Bellek: 6 GB.
Ekran kartı: Intel UHD Graphics 630 ya da NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB.
Depolama: 60 GB.

İşlemci ve Ekran Kartı dışındakiler belirli ama benim işlemci veya ekran kartımın bunlara yeteceğini nereden anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama çubuğuna Dxdiag yazın. Sistem bölgesinde işlemci yazar onu tarayıcınıza yazın ve özelliklerini öğrenin. Sonra ekran bölümüne gelip ad isimli bölgeyi taracınızda aratıp özelliklerine ulaşın. İsterseniz buraya işlemci+ekran kartınızı yazarsanız yardımcı olurum.

Sistem gereksinimlerinde istenen parçaları kendi donanımlarınla kıyaslayabilirsin. En temel sonuca bu şekilde ulaşırsın. Bunun dışında kendi işlemci-ekran kartı donanımının performans testlerini YouTube'da izleyebilirsin. İkisi de bir bakıma yanıltıcı olabilir.

Ekran kartınızın modeli ve işlemcinizin modeline bakarak. Biliyorsanız söyleyin eğer bilmiyorsanız aşağıda ki yönelgeyi uygulayın.
Arama yerine bu bilgisayar yazın > cihaz sürücülerinin altına sağ tıklayıp özelliklere girin > çıkan pencerede işlemciniz gözükür.
Ekran kartını öğrenmek için çıkan pencereden aygıt yöneticisine tıklayın ve görüntü bağdaştırıcısına tıklayın yazanı söyleyin.

Bir oyundan zevk almak istiyorsan önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir sisteminizin olmasını yeni tür oyunlarda özellikle tavsiye ederim.
Bu tarz sitelerde sisteminizin yetip yetmeyeceğini bilgi olarak depolamışlar, taratın oyunu ve size sonuçlarını gösterir.

Çalıştır, Dxdiag yazıp çıkan sekmenin görüntüsünü atın.
MB Bannerlord örnek idi diğerlerini kendi başıma bakmanın yolunu merak etmiştim
Bir oyundan zevk almak istiyorsan önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir sisteminizin olmasını yeni tür oyunlarda özellikle tavsiye ederim.
Bu tarz sitelerde sisteminizin yetip yetmeyeceğini bilgi olarak depolamışlar, taratın oyunu ve size sonuçlarını gösterir.
Teşekkür ederim sanırım bu işe yarıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı