Bilgisayarımın Ekranı Değişti Geldi Kasmaya Başladı

ryukokekw

Hectopat
Lenovo Z510 kullanıcısıyım. Bilgisayarımın kasasını farklı bir HDD taktığımdan ötürü açmıştım önceden o yüzden garanti kapsamı dışında kaldığını biliyordum o yüzden bir tanıdığa verdim değiştirmesi için ekranı. Değiştirdi geldi ilk 2-3 gün hiç bir sorun yoktu ancan ne olduysa bilgisayarım 4. gün kasmaya başladı ve bunu CS:GO oynarken farketmem beni biraz üzdü çünkü rekabetçi girmiştim. FPS değeri son ayarlarda 60' ın altına düşmezken şu anda 30' u görmek dahi beni mutlu ediyor. HDD ile ilgili hiç bir sıkıntı yok HD Tune ile tarattım, Defraggler taratıp onardım, virüs için ise format attırdım, System Care, Kaspersky ile tarattım . Ayrıca belirtmek isterim ki bilgisayar şarj olmuyor güç planı ise Razer Cortex in hazırladığı bir güç planı. Tek öğrenmek istediğim nedeni neyse parası verip normala dönmesini istiyorum herhalde yeni bir bilgisayar kadar pahalı olmayacaktır.

Bilgisayarı verdiğiniz tanıdık parça çalıp kötüsünü koymuş olmasın? Kasayı açıp kontrol edin. Tüm parçalarınız duruyor mu bakın.

Aslında bakarsak pek öyle olduğunu düşünmüyorum bilgisayarı taratıp kapatıp açtıktan sonra bir 10-15 dakika 120-180 fps arası alıyorum sonrasın da düşüyor.

Öncelikle geçmiş olsun eğer tamire verdiğiniz kişi parçaları değiştirmişse. Arkadaşlar açıklamayı yapmış ancak sen o parçaların değişip değişmediğini anlayamazsın. Çünkü o bilgisayarı tamire vermeden önce içini açıp parçaları ufak bir kalem yardımıyla veya parça seri numaralarını alarak bunun önüne geçebilirdin. Bu saatten sonra gidip aksini inkar etsen bile tamirci kabul etmez. Ve bu kadar sökmüş iken bir bak derim ekran ile laptop arasın da ki bağlantıyı kontrol edebiliyorsan bak bakalım tam oturmuş mu.

Hırsız bakkallar piyasa çoook..

''120-180 FPS alıyorum'' diyorsun, peki önceden de bu FPS boyutları böyle miydi? Ve ekran kartı sürücüsünü güncelledin mi? Eğer Nvidia ve İntel grafik kartları var ise sistem HD XXXX ekran kartı ile açmış olabilir. Oyuna sağ tıklayıp yüksek performanslı Nvidia işlemci ile çalıştır seçeneğine tıkla, bir de öyle dene.

CPU fanın da da arıza olabilir. Oyun oynarken fanı kontrol et.

Fandan pek hava gelmiyor gelende pek sıcak değil ayrıca Nvidia ekran kartı ile kullandığıma eminim başka oyunlarda hangi ekran kartını kullandığımı görebiliyorum ve onlarda da performans düşüklüğü var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı