Bilgisayarımın parlaklık ayarı bozuldu

m.b.d45

Hectopat
Monster Abra A5 v13.4.3 model bilgisayarımın birden ekran parlaklığı en düşüğe düştü %100 olmasına rağmen.
%30'da Full parlaklığa ulaşıyor sonra birden en kısık parlaklığa düşüyor %100 göstermesine rağmen ara değerlerde ise parlaklık titriyor.
Yazılımsal bir hata olabilir mi yoksa servise mi göndermem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bana birkaç hafta önce oldu :D Şaka gibi. Bilgisayar modellerimizde aynı. PC oyun oynarken çok ısındı ve görüntü gidip geldi hızlıca. Kapatıp soğumasını bekledim ve sonra açtığımda ekranın gidip gelmesi yoktu fakat ekran kısık kalmıştı. 100e çeksem de düzeltemedim. Monitörün ledlerine kablolarına zarar gelmiş olabilir diye düşündüm. Hemde çok tozlanmıştı artık temizlenmesi gerekiyordu. Hep ısınıyordu. Serviste hallettiler. Notta şöyle yazıyor: LCD Data kablo sabitlendi. Düşündüğüm gibi donanımsal bir sorun olmuştu. Garantiye gitmeni tavsiye ederim. 4. gün gidip teslim aldım.

Aynısı bana birkaç hafta önce oldu :D Şaka gibi. Bilgisayar modellerimizde aynı. PC oyun oynarken çok ısındı ve görüntü gidip geldi hızlıca. Kapatıp soğumasını bekledim ve sonra açtığımda ekranın gidip gelmesi yoktu fakat ekran kısık kalmıştı. 100e çeksem de düzeltemedim. Monitörün ledlerine kablolarına zarar gelmiş olabilir diye düşündüm. Hemde çok tozlanmıştı artık temizlenmesi gerekiyordu. Hep ısınıyordu. Serviste hallettiler. Notta şöyle yazıyor: LCD Data kablo sabitlendi. Düşündüğüm gibi donanımsal bir sorun olmuştu. Garantiye gitmeni tavsiye ederim. 4. gün gidip teslim aldım.
Kargoyla mı gönderdin yoksa elden mi verdin(elden verdiysen hangi bayisine verdin)?
Teşekkürler.

Kargoyla mı gönderdin yoksa elden mi verdin(elden verdiysen hangi bayisine verdin)?
Teşekkürler.
Kadıköy'e gidip elden verdim. İstanbul'dayım ve başka şubeleri yok zaten. Kargoda yoğunluk olduğu için biraz gecikebilir demişlerdi. Elden konuşup, anlatıp vermek, sonrasında almak daha iyi bence. Şahsen ben o kadar gün kargoyu bekleyemezdim.

Geri
Yukarı