Bilgisayarımın sıcaklığını nasıl düşürürüm?

Expourse

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım iyi bir bilgisayar ancak çok fazla ısınıyor. Bunu sadece bilgisayar fanlarını dıştan temizleyerek düzeltebiliyorum. 2 hafta geçiyor sonra tekrar 80 derecelere çıkıyor (destek fan varken bile). Ekran kartım GeForce GTX 1050. 8 GB RAM. Bunu nasıl düzeltebilirim?

1609833423346.png

Bilgisayarım iyi bir bilgisayar ancak çok fazla ısınıyor. Bunu sadece bilgisayar fanlarını dıştan temizleyerek düzeltebiliyorum. 2 hafta geçiyor sonra tekrar 80 derecelere çıkıyor (destek fan varken bile). Ekran kartım GeForce GTX 1050. 8 GB RAM. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 817379
Termal macun değişimi.

Bilgisayarı kullanacağınız zaman ufak bir tabak içerisinde İşlemci fanının üzerine kurubuz koyun. Kurubuz, -70°c civarı olduğu için doğrudan işlemci, fan, anakart ve benzeri devreleri üzerine koymayın. Lehimlerde kopmaya, çatlamaya sebep olabilir. 1 çorba kaşığı kadar kurubuz yaklaşık 2 gün dayanır. Kuru buz, karbondioksit buzu olduğu için eridiği zaman sıvı değil gaz haline geçer ve sisteme zarar vermez.
Zararlı değildir ama solumayın, boğulmaya sebep olabilir.

Kalıcı çözüm olarak ise işlemci fanı ve peteklerini temizlemek, kasa hava giriş ve çıkışlarını temizlemek sorunu çözebilir.
Yine de ısınma devam ediyorsa, mevcut termal macunu iyice temizledikten sonra kaliteli bir termal macun ile yenilemek gerekir.
Termal macun yenileme işlemi de sonuç vermezse yüksek hava akışlı yeni bir fan temin etmenizi öneririm.
Yeni fan ile de sorun çözülmez ise işlemciye fiziksel müdahale etmek gerekir ki önermemek ile birlikte iş o raddeye geldiyse eski işlemciyi 2.elde satıp, uyumlu yeni işlemci almak daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı