Bilgisayarın açılma süresi bir şey ifade eder mi?

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi. SSD'mde bir sıkıntı olmamasına rağmen bir gün 13 saniyede, bir gün 15 saniyede, bir gün 17 saniyede, kısacası çok değişken sürelerde açılıyor bilgisayar. Bunu sabitlemenin bir yolu var mı? Neden böyle? Ve çözümü varsa nedir? Biraz tedirgin oluyorum bu açılma konusunda.

Sorum başlıktaki gibi. SSD'mde bir sıkıntı olmamasına rağmen bir gün 13 saniyede, bir gün 15 saniyede, bir gün 17 saniyede, kısacası çok değişken sürelerde açılıyor bilgisayar. Bunu sabitlemenin bir yolu var mı? Neden böyle? Ve çözümü varsa nedir? Biraz tedirgin oluyorum bu açılma konusunda.
Görev yöneticisinden başlangıç kısmındaki gereksiz olan şeyleri kapatın daha hızlı açılır. Bunlarla alakalı olabilir.

Evet, disk sağlığı ile ilgili şeyler anlatır.

Sabitlemenin yolu yok. Windows'un arka planda ne yaptığını bilemiyoruz. Bazen küçük çaplı güncellemeler. Ya da başlangıçta çalışan programların aksaması gibi faktörler var.

Tedirgin olmanıza gerek yok. Makine olması her zaman aynı stabilitede çalışacağı anlamına gelmez.

Anakart güç kablomda gevşeklik vardı tam oturtamamışım. Bilgisayarı kapat dediğimde PSU'nun bilgisayarı kapatmama rağmen güç vermeye devam ettiğini hatırlıyorum. Bir de değişik sürelerde açılma muhabbeti vardı tabi.

Son düzenleme:
Yok yere evham yapıyorsunuz. Hiçbir bilgisayar her zaman sabit aynı sürede açılmaz. Buna NASA'dakiler de dahil merak etmeyin. Kendinizi böyle şöylerle yormayın. Bu bir sorun değil yani.

Teşekkürler. İçim daha rahat. Saçma sapan şeylere hep takmışımdır. Sağ olun böyle bir konuya zaman ayırdığınız için.
Evet, disk sağlığı ile ilgili şeyler anlatır.

WhatsApp Image 2020-11-11 at 00.27.53 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-11 at 00.27.53.jpeg

Bunlar normal değil mi?
Hep aynı zamanda açılmasını beklemek mantıksız aslında. 15 civarı saniyede açılıyor ise pek de bir sorun yok açıkçası. Sağlık değerlerini gene de gözden geçirin.

Çoğunlukla 15. nadir de olsa 17,18.

Yeni konular

Geri
Yukarı